YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İBB'de pazartesi alarmı!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yarın okulların açılması nedeniyle alınan önlemlerle ilgili basın toplantısı düzenledi. Topbaş, ilk gün toplu taşıma araçlarının saat 13.00'a kadar ücretsiz olacağını ifade etti. 400 bin kişiye de hizmet
İBB'de pazartesi alarmı!
14 Eylül 2014 / 13:10 Güncelleme: 15 Eylül 2014 / 09:06

Kazı çalışmalarına da ara verileceğini söyleyen Topbaş, okul servislerinin İSPARK'ta 14.00'a kadar ücretsiz park edebileceğini belirtti. Topbaş, "Öğrencilerin, ailelerin ve velilerin heyecanının yatıştırması adına İstanbullulardan özellikle Pazartesi itibariyle mümkün mertebe toplu taşıma araçlarını kullanmalarını mümkün olduğunca bireysel taşıma araçlarını tercih etmemelerini rica ediyoruz. Pik saatlerde zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalarını öneriyoruz" dedi.

"Bin 250 polis, 800 jandarma ve bin zabıta görev yapacak"

Topbaş, "Özellikle 06.00-13.00 arasında ilk gün toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. Arzu ediyoruz ki bunlar tercih edilsin. Yine toplu taşıma araçlarına ilaveler yaptık. 400 bin insanımızı taşıyacak destek otobüsleri devreye sokuyoruz. Bu çalışmalarda özellikle Bin 250 polis, 800 jandarma ve bin zabıta birlikte görev yapacak.

Hem okul önlerindeki yoğunluğu giderme, trafiğe çözüm ve çok önemsediğimiz okul önlerinde başta olmak üzere uyuşturucu gibi sıkıntılı ortamların oluşmaması için görevlerini sürdürecekler. Pazartesi itibariyle bir yağışın da lokal olarak yer yer geleceğinden bahsediliyor. İstanbullular zaten tecrübeli. Dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle eğitim yılının başlangıcı nedeniyle İBB olarak yol çalışmaları gibi kazı çalışmalarına ara verdik. İSPARK'tan Pazartesi günü okul servisleri ücretsiz olarak 14.00'a kadar yararlanabilecek" diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler