YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Huylu huyundan vazgeçmedi
Huylu huyundan vazgeçmedi
29 Aralık 2009 21:51
Yakalandığı her hırsızlık olayından sonra, 'Bir daha yapmayacağım, okumak istiyorum' diyen kişi, yerleştirildiği her okul ve yurta hırsızlık yapmayı sürdürdü.

Ağrı'da yaptığı her hırsızlık olayından sonra yakalanan ve ''bir daha hırsızlık yapmayacağım, okumak istiyorum'' diyen 14 yaşındaki R.Y, yerleştirildiği her okulda ve yurtta hırsızlık yaptı.

Elde edinilen bilgilere göre, Ağrı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık iki ay önce 14 yaşındaki R.Y'yi bir marketten hırsızlık yapmak isterken yakaladı.

Çocuğun babasının da hırsızlık suçundan cezaevinde bulunduğunu öğrenen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ''okumak istiyorum, bir daha hırsızlık yapmayacağım'' diyen R.Y'yi, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Ağrı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yurduna yerleştirdi.

Aynı zamanda bu okulda eğitimine de devam eden R.Y'nin kısa süre sonra yurttan bir arkadaşına ait bazı eşyaları çalarak, kaçtı. 

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden yakalanan R.Y, çıkarıldığı Cumhuriyet Savcılığında, ''Ben yatılı okumak istemiyorum. Evde kardeşlerim ve dedem var. Onların yanında kalmak istiyorum. Yatılı olmayan okulda okumak istiyorum'' dedi.

Bunun üzerine Savcılık talimatıyla yeniden bir ilköğretim okuluna yerleştirilen R.Y, bu okulda da bir arkadaşına ait cep telefonu çalarak kayıplara karıştı.

Polisin yaptığı incelemede, R.Y'nin Ağrı otogarından İstanbul'a kaçtığı, Beyoğlu'nda bir marketten hırsızlık yaparken yeniden yakalandığı, polis tarafından da bir yurda yerleştirildiği belirlendi.  AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler