YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hulusi Akar'ın yaveri itiraf etti: Paralel Yapı üyesiyim
FETÖ üyesi olduğunu, yıllarca paşaları dinlediklerini itiraf eden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın yaveri Piyade Yarbay Levent Türkkan, Tümgeneral Dişli’nin darbe gecesi Akar’a “Kenan Evren olacak mısın olmayacak mısın” diye sorduğunu anlattı.
Hulusi Akar'ın yaveri itiraf etti: Paralel Yapı üyesiyim
20 Temmuz 2016 / 11:15 Güncelleme: 20 Temmuz 2016 / 11:22

Sabah'ta yer alan habere göre; FETÖ militanlarının darbe girişiminin ardından gözaltına alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın yaveri Piyade Yarbay Levent Türkkan ihaneti itiraf etti.

FETÖ üyesi olduğunu belirten Türkkan, "Etkin Pişmanlık Yasası"ndan yararlanmak istedi.

İşte yaverin savcılıkta verdiği kan donduran ifadenin detayları:
 
CEMAAT ÜYESİYİM

Paralel Yapı üyesiyim. Fetullah Gülen cemaatindenim. 1989'da Işıklar Askeri Lisesi sınavlarına girdim. Sınavdan önceki gece soruları getirip verdiler. Ve liseyi kazandım. Genelkurmay'da emir subaylığı görevine getirildikten sonra cemaat adına verilen görevleri yerine getirmeye başladım.

PAŞALARI KESİNTİSİZ DİNLEDİLER

Özel Paşa'yı (Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel) dinleme cihazıyla sürekli dinliyorduk. Cihazı Türk Telekom'da çalışan 'Abi' verdi. Haftada bir cihazları götürüp 'Abi'ye veriyordum. Necdet Özel Paşa, Hulusi Akar Paşa ve Yaşar Güler Paşa döneminde dinleme yapıldı.

TEK TEK ALINACAKTI

Ben darbeyi 14 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 10.00 sıralarında öğrendim.

KENAN EVREN OLACAK MISIN?

15 Temmuz öğleden sonra Tümgeneral Mehmet Dişli'nin odasına gittim. O da cemaatçidir. Bize 'Genelkurmay Başkanı'na sen Kenan Evren olacak mısın olmayacak mısın diye soracağım' şeklinde beyanda bulundu.

Dişli, Akar Paşa'nın teklifi kabul edeceğini düşünüyordu. Ancak Akar teklifi kabul etmedi. Kuvvet Komutanları da ikna edilemedi.
 
'GİRİN' EMRİ

15 Temmuz Cuma günü saat 20.00-21.00 arasında Genelkurmay Başkanı makamındaydı. Akar en son MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la görüştü.

Fidan makamdan ayrıldıktan sonra Özel Kuvvetler'den 20 civarında tam teçhizatlı asker Karargâh'a girdi. Dişli de oradaydı. 5 dakika sonra Dişli çıktı bize 'girin' dedi.

YANLIŞ YAPIYORSUNUZ

İçeri girdiğimizde Akar Paşa bize 'Yanlış yapıyorsunuz' dedi. Özel Kuvvetler onu götürdü. Sürekli bize 'Yanlış yapıyorsunuz' diyordu.

KATLİAM GİBİYDİ

Ben orada kaldım. Dişli Paşa beni telefonla arayarak, komutanının eşini aramam konusunda isteği olduğunu söyledi. Ben de hanımefendiyi askeri hattan aradım. Hanımefendi konuşurken gözyaşlarına boğuldu. Meclis'in bombalandığını, sivil halkın öldürüldüğünü TV'den öğrendiğimde pişman olmaya başladım. Yapılanlar katliam gibiydi.

 // Osman
Bu hainleri fetö den kurtarmak lazım, şimdi reise face lerde filan güzellemeler yapıyorlar: ....korkusundan.hala bu fetöya inanan saflar bırakın bu inadı artık özünüze dönün.ingilizin ülkemize gönderdiği sahte hocalardan biridir feto!...
20 Temmuz 2016 19:02
Sağlıkta FETÖ!
 // Kaan Türk
Bu şahsın açıkça anlattığına göre 1989 yılında askeri lise sorularını çalanlar kim bilir hangi sınav sorularını daha çaldılar. Sağlık Bakanlığı'nda yapılan başasistanlık sınavı ve doçentlik jürileri iyi incelenmeli. Bu incelemelerde mesleki kayırmacılığa engel olmak şart! FETÖ tarafından bir yerlere getirilen kişiler 17 aralık sonrası renk değiştirip kamufle olmaya çalışsalar bile gereken yapılmalıdır. Aksi halde 240 şehidin kanı yerde kalacak demektir... ...
20 Temmuz 2016 Çarşamba 16:55
.
 // nur
İdam iiiiissssssstttttiyoruz. Neden çünkü! Çocuklarımızın geleceği önemli.böyle vatan haşnleri, korksun ve bi daha inşallah bir allah olma...
20 Temmuz 2016 16:32
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler