YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümlüler kamu yararına çalışacak
Hükümlüler kamu yararına çalışacak
30 Aralık 2010 14:57
Çanakkale Valiliği ile Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı arasında, hükümlülerin kamu yararına çalıştırılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı...

Valilik makamında düzenlenen ve Vali Abdülkadir Atalık ile Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç'ın katıldığı törende, mahkemelerce haklarında kamu yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması kararı verilen hükümlülerin, infaz işlemlerinde yerine getirilecek iş ve işlemlere ilişkin ikili işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği protokolü; haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması kararı verilen hükümlülerin yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmesini teşvik etmek, toplumu suça karşı korumak, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmak ile hizmetler listesinin tanzimindeki evrak bürokrasisini azaltıp emek, kaynak ve zaman kaybının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Protokol, mahkemelerce haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz alarak çalıştırılması kararı verilen ve Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünce yönlendirilen hükümlülerin, Çanakkale Valiliği, il ve ilçe müdürlükleri ile kaymakamlıklarda ücretsiz ve sigortasız olarak çalıştırılmasını öngörüyor. (AA)

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler