YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hrant Dink, doğduğu kentte anıldı
Hrant Dink, doğduğu kentte anıldı
18 Ocak 2014 18:06
Gazeteci Hrant Dink, doğduğu il Malatya’da düzenlenen bir programla anıldı.

Malatya Hrant Dink Platformu’nun organize ettiği anma programı kapsamında, Turgut Temelli Caddesi üst kavşağında toplananlar, ellerinde Hrant Dink’in fotoğrafları ile yürüyerek Çavuşoğlu Mahallesi’nde Hrant Dink’in doğduğu evin önüne geldi.

Müzik eşliğinde çeşitli sloganlar atarak, yıkılmış olan Hrant Dink’in doğduğu evinin önüne gelen grup, burada Dink’in fotoğrafı yanına karanfiller koyup mum yakarak, anma programı düzenledi. Burada, müzik öğretmeni Engin Cengiz, flüt eşliğinde Hrant Dink için şarkı söyledi.

Daha sonra Malatyalı Ermeniler Derneği (HAYDER) yönetim kurulu üyesi Serdar Boyacı yaptığı konuşmada, “Tarih 19 Ocak 2007’yi gösterdiğinde Hrank katledildi” diyerek, Dink’i özlemle andıklarını söyledi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Göçmen de, Malatya doğumlu olan Hrant Dink ile gurur duyduklarını belirtip, günün anlam ve önemini içeren konuşma yaptı.

Bu arada, Emniyet Müdür Yardımcısı Dursun Geçer koordinesindeki emniyet görevlileri de anma programı sırasında önlem aldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler