YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hopa'da İHH ekibine saldırı
Hopa'da İHH ekibine saldırı
15 Temmuz 2014 21:48
Artvin'in Hopa ilçesinde iftar için hazırlık yapan İHH ekibi ve vakfa ait iftar tırı, bir grubun saldırısına uğradı.

Artvin'in Hopa ilçesinde, iftar için hazırlık yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekibi ve vakfa ait iftar tırı, bir grubun saldırısına uğradı. Olaylarda, 6 polis ile bazı kişiler hafif yaralandı.

 İHH'ya ait bir tır ve araçta bulunanlar, Mercek Camisi yanında, iftar programı için hazırlıklara başladı. Hazırlıklar sürerken, İHH tırının bulunduğu alana gelen bir grup, ekibin, tırla ilçeden ayrılmasını isteyerek tepki gösterdi.

Olayların büyümesi sonucu İHH ekibi ve tırına yönelik saldırıda bulunuldu. Bunun üzerine güvenlik güçleri, saldırganlara müdahale etti.

Müdahale sırasında, 6 polis ile bazı kişiler hafif şekilde yaralandı. İHH görevlileri iftarın verileceği tırı ilçe dışına çıkarmak zorunda kaldı.

22:43
 // BU MU HOŞGÖRÜ
Tahammülsüz faşistler, hayır işi yapan ve hiç bir siyasi amacı olmayan bir merasime vahşice ve görgüsüzce saldırmışlardır. Evet, Hopa Artvin ateistlerin yoğun olarak yaşadığı bir yerdir fakat, bu provakasyon onların değil; chp ve paralel yapının ortaklaşa yaptığı bir saldırıdır. Bugün gazetesi o saldırıyı övüp alkışlıyor. Chp ise saldırıya Aygün aracılığı ile destek veriyor....
15 Temmuz 2014 22:43
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler