YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollandalı gazeteci Hakkari'de gözaltına alındı
Hollandalı gazeteci Hakkari'de gözaltına alındı
06 Eylül 2015 19:00
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sözde 'canlı kalkan' eylemi yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınanlar arasında Hollandalı gazeteci Geerdink'in de bulunduğu öğrenildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, sözde "canlı kalkan" eylemi yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 30 kişinin İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki ifade işlemleri sürüyor.

Hakkari Valiliğince artan terör olayları nedeniyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edilen Dağlıca bölgesinde 17 Ağustos'ta HDP ve DBP tarafından başlatılan sözde "canlı kalkan" eylemine katılan, aralarında belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 30 kişi gözaltına alınarak İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Şüphelilerin, İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Bu arada, gözaltına alınanlar arasında Hollandalı gazeteci Frederike Hanneke Geerdink'in de bulunduğu öğrenildi.

Geerdink, 6 Ocak'ta Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınmış, hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

hemen uçağa atıp göndereceksiniz. hamburgu unuttunuz mu
 // hursit dilaver
ayıp olmasın diye sabaha SERBEST KALIR BİR DE ÖZÜR DİLENİR. halbukiş, hamburgda olaylar olduğunda bizim AA muhabirini hemen sınırdışı etmişlerdi.ne çabuk unuttu devlet bunu. kimseye de özgür ülke, demokjrat ülke havası verme mecburiyetiniz yoık. alırsınız bu gazeteciyi kulağından tutup yallah uçağa..dönmemek üzere gönderirsiniz. ne korkarsınız.. yaranmak için bu kadar çabalamayın. yaranamazsınız.onlar bildiğini okuyacak. siz de okutmayacaksınız.medya özgürlüğü diye diye ülkeyi vereceksiniz....
06 Eylül 2015 Pazar 22:39
 // biri
Ülkesine iade edilmesin. Türkiye'de yargılanıp cezalandırılsın....
06 Eylül 2015 20:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler