YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsızlığın böylesi görülmedi!
Hırsızlığın böylesi görülmedi!
06 Ekim 2013 09:32
Kapalıçarşı'daki bir kuyumcuya giren Ukrayna uyruklu şüphelinin el çabukluğuyla 1 karatlık pırlantayı çaldığı ve daha sonra yuttuğu iddia edildi.

Yaşanan olay, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olay, dün akşam 16.00 sıralarında Kapalıçarşı'da meydana geldi. İddiaya göre Ukrayna uyruklu 30 yaşındaki Nikolay Nikolayeviç K., bir dükkana girdi. Dükkan sahibine kendisini kuyumcu olarak tanıttıktan sonra elinde bulunan imitasyon 3 karatlık bir pırlantayı göstererek 18 bin dolara satmak istediğini söyledi.

Bu sırada başka pırlantalarla ilgili olarak pazarlık yapmaya başladı. Eline aldığı gerçek 1 karatlık pırlantayı dükkan sahibinin bir anlık dalgınlığından yararlanarak imitasyon pırlanta ile değiştirdi. Daha sonra dükkan sahibi kendisine geri verilen pırlantanın imitasyon olduğunu fark edince, Nikolayeviç K. gerçek pırlantayı verdiğini iddia etti.

Dükkan sahibi, durumu Kapalıçarşı'da bulunan Güven Timi Ekipleri'ne bildirdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen ekiplere, yaşanan durumu anlatan dükkan sahibi daha sonra güvenlik kameralarını izlettirdi. Kamera görüntülerini inceleyen Güven Timleri şahsın şüpheli bir şekilde elini ağzına götürdüğünü fark etti. Daha sonra Nikolay Nikolaveyich K.'yı göz altına alarak Beyazıt Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü.

Üstünde 50 bin dolarlık değerli taş çıktı

Burada yapılan detaylı sorgulamada şüpheli Nikolay Nikolaveyich K.'nin üstünden 15 parça toplam değeri 60 bin dolar'ın üzerinde değerli taş çıkarken, kapalı çarşıda dükkanı bulunan 2 ayrı esnafta aynı gün içerisinde aynı yöntemle dolandırıldıklarını belirterek, şüpheli hakkında şikayetçi oldukları öğrenildi.

1 karatlık pırlantayı yuttu

Güvenlik kamera görüntülerinde, Nikolay Nikolayeviç K.'nin dükkanda pırlantaları incelediği görülüyor. Daha sonra Nikolayeviç K. el çabukluğu ile 1 karatlık gerçek pırlantayı sol arka cebine gizliyor. Dükkan sahibinin pırlantanın çalındığını fark etmesi üzerine dükkanın kapısını kapattırıyor. Bu sırada Nikolayeviç K., elini ağzına götürüyor ve burnunu kaşıyormuş gibi yapıyor. Daha sonra dükkana polis ekiplerinin geldiği görülüyor.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler