YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsızlığı 'hayalet' yapıyormuş
Ankara polisi uluslararası çalışan bir oto hırsızlığı şebekesine yönelik 5 ilde eşzamanlı operasyon gerçekleştirdi.
Hırsızlığı 'hayalet' yapıyormuş
18 Ekim 2010 / 16:39 Güncelleme: 18 Ekim 2010 / 16:42

Çaldıkları otomobillerin motor ve şasi numaralarını değiştirip sattığı ileri sürülen 17 kişi gözaltına alındı.  
 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptıkları çalışmalarda bir şebekenin çaldıkları otomobillerin motor ve şasi numaralarını değiştirip sattıkları tespit edildi.  
 

7 ay süren takibin ardından Ankara, Zonguldak, Kocaeli, Antalya ve Hatay'da eşzamanlı operasyon gerçekleştirildi. Zanlıların çaldıkları otomobilleri motor ve şasi numaralarını değiştirerek ya da parçalayarak sattıkları tespit edilirken bazı Avrupa ülkelerinde çalınan ve İnterpol tarafından aranan otomobillerin parçaları da ele düzenlenen operasyonda ele geçirildi.  
 

Zanlıların icra müdürlüklerince hacizli-yakalamalı kaydı ile aranan otomobilleri de parçalayıp satarak ilgili kurumları zarara uğrattıkları belirlendi.  
 

Operasyonda; 8 otomobil, motor ve şasi numarası değiştirilmiş 9 otomobil, çalındıktan sonra parçalanmış 7 otomobil, 5 hacizli ve yakalamalı olarak aranan parçalanmış otomobil, İtalya ve Yunanistan'da çalınmış ve İnterpol tarafından aranan otomobillere ait parça, numaraları kazınarak silinmiş 20 otomobil motoru ve bloklar ile numaraları silinmiş 15 şanzıman ve çok sayıda otomobil parçası ele geçirildi.  

HIRSIZLIĞI 'HAYALET' YAPIYORMUŞ

Şebekenin 'hayalet' lakabıyla bilinen bir üyesinin ise birçok ilde çok sayıda araç çaldığı, 1 dakika içinde aracın kapısını açıp çalıştıran bu zanlının herhangi bir kaydı olmadığı için bugüne kadar yakalanamadığı belirlendi. Nüfus kaydı bulunmayan zanlının yakalanmamak için cep telefonu dahi kullanmadığı tespit edildi.  
 

Şebekenin çaldıkları otomobillere tekrar çalınmaması için alarm taktığı, bu nedenle operasyona ''alarm'' adı verildiği kaydedildi.  
 

Polis sorgusu tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler