YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsızlar evi boşalttı, vatandaş izledi!
Hırsızlar evi boşalttı, vatandaş izledi!
27 Mayıs 2013 21:51
Bayrampaşa’da bir eve giren hırsızlar, çaldıkları ziynet eşyaları ile birlikte balkondan atladı. Vatandaşların gözü önünde etrafa saçılan altınları toplayan hırsızlar kaçarken, o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Alınan bilgiye göre, iki hırsızlık zanlısı evde kimsenin olmamasını fırsat bilerek Bayrampaşa’da bulunan bir evin kapısını kırarak içeriye girdi. İçeride bir süre kalan hırsızlar, evin içinde buldukları yaklaşık 4 bin lira değerindeki ziynet eşyasını bir poşete doldurdu. Kapıdan çıkmayarak balkona yönelen zanlılardan Ramazan D., üçüncü katta bulunan evin balkonundan aşağıya atladı. Yukarıda kalan Mehmet A. ise önce çaldıkları ziynet eşyalarını arkadaşı Ramazan D.’ye attı. Ardından kendiside balkondan aşağıya atladı. Bu sırada etrafa dağılan ziynet eşyalarını toplayan hırsızları yoldan geçen birçok vatandaş görmesine rağmen kimse müdahale etmedi. Yoldan geçen vatandaşların gözleri önünde hırsızlık yaptıkları evin balkonundan atlayan, sokağa dağılan ziynet eşyalarını toplayan hırsızlar, hiçbir şey olmamış gibi kaçmaya devam etti.
 
Zanlılar kaçtıktan sonra olayı fark eden bir vatandaş elinde sopayla peşlerine düştü, ancak yetişemedi. Vatandaşların şikayeti üzerine olay yerinde inceleme yapan emniyet ekipleri, zanlıları aramaya başladı. 2 zanlıdan biri olan Mehmet A. çok geçmeden Güven Timleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların yaklaşık bir ay önce aynı bölgede bir aracı da soydukları ve arandıkları ortaya çıktı. Zanlılardan birini yakalayan Güven Timleri, kaçan zanlının yakalanması için çalışma başlattı.İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler