YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsızın yaptığına bakın!
Hırsızın yaptığına bakın!
01 Mart 2010 16:45
Bir okula giren hırsız, çalacak bir şey bulamayınca güvenlik kamerasını çaldı.

Kütahya'da bir okula giren hırsız, çalacak bir şey bulamayınca güvenlik kamerasını çaldı.  

Olay, Sultanbağı Mahallesi'ndeki Şair Şeyhi İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. 16 yaşındaki M.D, dün gece okulun camını sert bir cisimle açarak içeri girdi. Okulda güvenlik kamerası olduğunu tahmin eden zanlı, üzerindeki kazakla yüzünü kapatıp, koridorlarda çalacak bir malzeme aradı. Uzun süre sınıfların kapılarını zorlayan M.D, altına bir masa koyarak yaklaşık 2,5 metre yüksekliğindeki güvenlik kamerasını yerinden söküp çaldı. Zanlı daha sonra kayıplara karıştı.  

Okuldan şüpheli bir şahsın çıktığını gören bir mahalle sakini durumu polise bildirdi. Kısa süre sonra okula gelen polis, güvenlik kamerasının çalındığı belirledi. Güvenlik kamerası görüntülerini izleyen polis, yüzünü kazağıyla kapatarak okulda dolaşan zanlıyı ilginç bir yöntemle tesbit etti. Polis, yüzünden teşhis edemediği şahsı, kemerinin renginden yola çıkarak yakaladı. Şüpheli kişileri kontrol eden polis, M.D'yi kemerinden teşhis etti. 

Zanlının 2 yıl önce bahse konu okuldan mezun olan M.D. olduğunu belirledi. Suçunu itiraf eden M.D. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. M.D.'nin polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler