YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Heyelan Erzincan-Erzurum karayolunu kapattı
Heyelan Erzincan-Erzurum karayolunu kapattı
29 Eylül 2014 15:15
Erzincan’da aşırı yağış sonucu taşan nehir suları karayolunu yuttu.

Erzincan da meydana gelen aralıksız devam eden yağmur yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken Erzincan-Erzurum karayolun da oluşan heyelan nedeniyle yolun gidiş şeridi sel sularına kapılarak kullanılmaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre Erzincan-Erzurum Karayolunun 60 kilometresinde aşırı yağışlarla birlikte oluşan heyelanın Karasu nehrini taşırması sonucu meydana geldi. Nehir sularının Erzurum yolu gidiş istikametinde karayoluna taşması ile birlikte bölgeye çok sayıda trafik ekibi ve karayollarına ait iş makineleri sevk edildi. Erzurum'a gidiş istikametinde bulunan iki şeridi de güvenlik sebebiyle trafiğe kapatan bölge trafik ekipleri karayolunda bulunan araçların kontrollü bir şekilde karşı şeritten geçişlerine izin verdi.

Erzincan-Erzurum Karayolunda çalışmalarına devam eden karayolu ekipleri nehir sularının artması üzerine yolda meydana gelen heyelan nedeniyle bir müddet çalışmayı durdurdu.Oluşan heyelan sonucu karayolunun yaklaşık 100 metrelik bölümü nehir sularına kapılarak yok oldu. Yok olan karayolun bariyerleri ise askıda kaldı.
Karayollarına ait ekipler yaşanan olay üzerine nehir sularına karşı karayolunun mukavemetini artırmak için dev kaya parçalarını bölgeye taşıdı. Karayolları daha fazla zararın oluşmaması için bölgede çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

 

İHA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler