YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Herkes şaştı kaldı
Kurbanlık boğa, kurban edileceği yere kendisi yattı.
Herkes şaştı kaldı
19 Kasım 2010 / 19:28 Güncelleme: 19 Kasım 2010 / 19:36

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde kurbanlık boğanın, kurban edileceği alana gelip yönü kıbleye doğru kesilmek üzere kendiliğinden yere yatması görenleri şaşırttı.

Kurban için boğa aldıklarını belirten Mehmet Eroğlu, kurban pazarından 5 ortakla 4 bin 500 TL'ye büyükbaş hayvan aldıklarının ifade ederek, "Bayram namazımızı kıldıktan sonra hayvanı, kesim için evimizin önündeki boş alana götürürken, kesim için açtığımız küçük çukurun yanına geldiğimizde hayvan kendiliğinden yönü kıbleye doğru olarak yattı. Biz hayretler içinde izledik. Çok şaşırdık. Acaba kesmesek, yerine başka bir hayvan kessek diye de düşünmedik değiliz." dedi.

Kurbanlık boğanın kurban kesim yerine kendiliğinden yatması, diğer kurban ortaklarında da şaşkınlığa yol açtığını ifade eden Eroğlu, "Hayvan kesim yerine gelerek kendiliğinden hiçbir şekilde fiziksel uygulama yapmadan beni kesin dercesine yönü kıbleye doğru bir şekilde yattı. Bizler bu duruma çok şaşırdık. Ayaklarını bağlamak istedik hayvan bağlatmak istemedi, fakat kalkmak için de bir girişimde bulunmadı. Her yıl binlerce hayvan kesilir, böyle bir olayı ne duyduk ne gördük." diye konuştu.

Kurban ortaklarından 85 yaşındaki Ali Osman Bozkurt da, ilk defa böyle bir olaya şahit olduğunu belirterek, "Ben bu yaşa kadar çok kurban kestim; fakat böyle kendiliğinden gelip yatıp, beni kurban edin dercesine böyle bir olaya şahit olmadım. Çok şaşırdık Yüce Yaratan'ın takdiri diyorum." dedi. CİHAN
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler