YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Her mahalleye böyle muhtar lazım
Bursa’nın Merkez Osmangazi ilçesi Demirkapı mahalle muhtarı yaptığı hizmetlerle parmak ısırtıyor. Geçtiğimiz yıl muhtar seçilen Ferit Uçar, uygulamalarıyla 7’den 70’e herkesin gönlünü fethetti.
Her mahalleye böyle muhtar lazım
05 Temmuz 2015 / 20:43 Güncelleme: 05 Temmuz 2015 / 20:46

Çocuklar için internet ve ödev çıktıları bedava verilirken, kurulan iftar sofrasının ardından bulaşıkları da muhtar yıkıyor. Hastaları da özel aracıyla hastaneye yetiştiren muhtar, "Beş yıldızlı" hizmet sunuyor.

Kendi aracıyla hastaları taşıyor

Geçtiğimiz yıl muhtar seçilen Ferit Uçar, uygulamalarıyla 7’den 70’e herkesin gönlünü fethetti. Öncelikle ücretsiz internet uygulaması ve öğrencilerin ödevleri için ücretsiz çıktı almasıyla çocukları mutlu eden Uçar, tüm evrak işlemlerini ücretsiz yaparak Ramazan’da her akşam mahalleye iftar sofrası kuruyor. Tüm bunların yanı sıra mahallede rahatsız olan biri olduğunda saat kaç olursa olsun kendi aracıyla hastaları, hastaneye yetiştiriyor.

Her soruna çözüm

Muhtardan çok memnun olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, Uçar’ın kendilerine her zaman güler yüzle yaklaşarak sıkıntılarına çözüm bulmaya çalıştığını belirtti. Muhtar Ferit Uçar ise, “Tüm çalışmaları içimden geldiği için elimden geldiği kadar mahalle için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Komşularımla birlikte her akşam iftar sofrası kuruyoruz ve bu sayede de mahalle sakinlerinin birbirleriyle olan iletişimi güçlendiriyor” dedi.

cjhbl_1436088764_9679.jpg

piyasa
 // pecer ya
piyasa size layık değil sn muhtar çok meşhur olma ...
06 Temmuz 2015 Pazartesi 10:57
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler