YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Her eve bir Kur'an-ı Kerim' projesi
'Her eve bir Kur'an-ı Kerim' projesi
23 Ocak 2013 12:19
Kadirli ilçesinde, belediye tarafından başlatılan ''Her eve bir Kur'an-ı Kerim'' projesi kapsamında vatandaşlara 5 bin Kur'an-ı Kerim dağıtılacak.

Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Karatepe Park Otel'de düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, belediye olarak sosyal sorumluluk çalışması kapsamında Mevlid Kandili'nde Kur'an-ı Kerim dağıtımına başladıklarını söyledi.

Tarhan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleriyle sivil toplum örgütü temsilcilerinin desteğiyle tespit edilen 5 bin eve Kur'an-ı Kerim hediye edeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

''Peygamber efendimizin güzel ahlakı ve kutsal kitabımız olan Kur'an-ı Kerim'i öğretmek amacıyla mahallelerimizde Kur'an kursları açtık. Bugüne kadar, ilçemizde yaklaşık 3 bin Kur'an-ı Kerim dağıttık. Bu projeyle Kadirli'de her hanede Kur'an-ı Kerim bulunmasını ve okunmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Kutlu Doğum Haftası'na kadar dağıtımımız sürecek. Sosyal projelerimize ara vermeden devam edeceğiz.''

Toplantıya katılan davetliler ise, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, gerekirse dağıtım işlerinde görev almayı istediklerini iletti.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler