YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız"
"Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız"
25 Ekim 2011 08:55
24 şehit verdiğimiz Çukurca'da yaşam normale dönüyor. İlçe esnafı erken saatlerde kepenklerini açtı. Kent sakini Ekrem Açar'ın sözleri ders gibiydi: Biz de rahat ve huzurlu yaşamak istiyoruz. Hepimiz bu vatanın çocuklarıyız

Son terör saldırısında 24 şehidin verildiği Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde hayat normale dönüyor. İlçe halkı gergin ve korku dolu anların ardından işlerinin başına döndü. Durumun sakin olduğu ilçede günlük hayat normal akışında devam ediyor.

Okullarda cıvıl cıvıl bir hareketliliğin gözlendiği ilçede kimileri de inşaat çalışmalarını yürütüyor. İlçe esnafı sabah erkenden kepenk açıp işlerinin başına dönüyor. İlçedeki bir inşaatta demircilik yapan Hasan Sönmez, "Çukurca'da her şeye rağmen hayat devam ediyor. İşteyiz, çalışıyoruz. Burada herhangi bir sıkıntı yok. Çukurca halkı olarak bu tür olaylara karşıyız. Bu tür ölümlerin olmasını istemiyoruz. Hayatın normal şekilde devam etmesini istiyoruz." diye konuştu.

Bir diğer kent sakini Ekrem Açar ise "Biz de rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamayı istiyoruz. Sonuçta burası da, İstanbul da ve Ankara da hepimizin memleketi. İstanbul'daki nasıl rahat yaşamak istiyorsa biz aynı şekilde rahat yaşamak istiyoruz. Sonuçta hepimiz bu vatanın çocuklarıyız. Huzurlu ve rahat yaşamayı biz de istiyoruz. Ama huzurumuz yok şu anda." dedi. 

İlçedeki okullarda da cıvıl cıvıl bir hareketlilik yaşanıyor. Öğrenciler dün yeni haftaya okudukları İstiklal Marşı ile başladı. Ardından öğrenci andını okuyan öğrenciler neşe içinde sınıflarına geçerek ders başı yaptı.

Cihan

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler