YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hem yaktı hem ihbar etti
Hem yaktı hem ihbar etti
24 Eylül 2010 19:43
Kundakladığı midibüste kimliğini unutunca kıskıvrak yakalandı

Kartal'da kundakladığı midibüste kimliğini ve kredi kartlarını düşüren zanlı polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.
 

 23 yaşındaki Mehmet Bayar, Cevizli Mahallesi Boyabat sokak 44 numara önünde park halinde bulunan 34 BTA 13 plakalı yarım midibüsün yanında alkol aldığı sırada yanına yaklaşan bir vatandaşın kendisini azarlaması üzerine otobüsün yanından ayrılarak iki sokak ilerideki evine gitti.
       

Azarlanmayı hazmedemeyen Bayar, evden aldığı bir şişe kolonya ile 3 aydan bu yana park halinde bulunan midibüsün yanına tekrar gitti. Midibüsün kırık olan camından içeriye giren Bayar ön koltuklarda bir süre oturduktan sonra yanında getirdiği kolonya şişesini arka koltuklara dökerek ateşe verdi.
       

Koltukların bir anda alev aldığını gören Bayar, aniden fikir değiştirerek çıkarttığı yangını söndürmeye çalıştı; ancak bunda başarılı olamayınca midibüsü terk ederek kaçtı. 155'i arayarak Boyabat Sokak üzerinde bir midibüsün yandığını söyleyen Bayar, daha sonra olay yerinden ayrılarak evine gitti. Alevlerin sarmaya başladığı midibüs ise, kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
       

İtfaiyenin söndürme çalışmalarını tamamlamasının ardından midibüste inceleme yapan polis ekipleri, aracın ön koltuklarında 'Mehmet Bayar' adına düzenlenen nüfus cüzdanı, sigorta sicil kartı ile kredi kartlarını buldu. Kimlik bilgilerinden adresin tespit edilmesinin ardından şüpheli olarak evinde gözaltına alınan Mehmet Bayar ifadesinde otobüsü kundakladığını itiraf ettiği öğrenildi.
       

Bayar'ın sorgusunda alkol aldığı sırada bir vatandaşın yanına gelerek midibüsün yanında alkol aldığı için kendisini azarladığını ve midibüsün sahibinin de kendisini azarlayan kişi olduğunu düşündüğü için evden kolonya alarak olayı gerçekleştirdiğini söyledi.
 

Kartal Asayiş Büro Amirliği'ndeki işlemleri tamamlanan zanlı Mehmet Bayar, adliyeye sevk edildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler