YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hem suçlu, hem güçlü
Hem suçlu, hem güçlü
10 Mart 2010 18:33
Yakalandıktan sonra delil yetersizliğinden serbest bırakılan hırsızlık zanlıları, kendilerini yakalayanları tehdit etti.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir sitedeki 9 evde 5 gün içinde meydana gelen hırsızlık olaylarının zanlıları arasında bulunan ve yakalanarak polise teslim edilen kişinin, bir gün sonra site yöneticisi ve bekçisiyi tehdit ettiği öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre, Yavansu mevkisinde bulunan ve Değirmendere Mahallesi sınırlarında kalan Yeşil Belde Sitesi'nde art arda yaşanan hırsızlık olaylarında, sitedeki bazı apartmanlarda bulunan 9 daire, 5 gün içinde hırsızlar tarafından soyuldu.

Site sakinleri, tedirginlik yaratan hırsızlık olaylarını önlemek için Kuşadası Emniyet Müdürlüğünün gereken önlemleri almadığını ileri sürdü.


-''YAKALADIĞIMIZ HIRSIZ, ERTESİ GÜN TEHDİT ETTİ''-


Kendi evi de hırsızlar tarafından soyulan site yöneticisi Mehmet Tanrıverdi, emniyetin yeterli önlemleri almadığını iddia ederek, yakaladıkları bir hırsızlık zanlısının da ertesi gün salıverildiğini, bu kişinin bir gün sonra kendilerini tehdit ettiğini öne sürdü.

Site bekçisinin, akşam saatlerinde bahçe duvarından atlayarak siteye giren bir kişiyi fark edip polisi aradığını ve yardım istediğini anlatan Tanrıverdi, şöyle konuştu:

''Bekçinin etkisiz hale getirdiği kişiyi polis teslim alıyor. Biz de site yöneticisi ve çalışanları olarak bu kişiden şikayetçi olduk. Ama bu kişi ertesi gün siteye geldi ve benimle bekçimizi tehdit etti. Daha sonra öğrendik ki bu kişi 'delil yetersizliği' gerekçesiyle serbest bırakılmış. Evlerimizin hali, kırılan kapılarımız, pencerelerimiz, dağıtılan, kırılan eşyalarımız delil değil mi? Güvenliğimizi elimize silah alıp biz mi sağlayacağız? Burası meskun mahal, polis kontrolünde olan bir site. Sitede yaşayan sakinlerimiz korkuyor. Kimi kime şikayet edeceğiz bilmiyorum. Kapıları kırılan ve evleri soyulan iki yabancı uyruklu site sakininin evinde, ev sahipleri yurt dışında oldukları için tespit bile yapılmadı. Site yöneticisi olarak kendi imkanlarımızla kapılarına yeniden kilit taktık. Bu kadar soyguna, bu kadar şikayete rağmen hiçbir polis ekibi bölgede devriye gezmiyor.''

Kuşadası Emniyet Müdürü Olcay İnankur ise hırsızlık olayları ile ilgili yapılan şikayetler üzerinde başlatılan çalışmaların devam ettiğini söyledi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler