YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Helikopterin parçaları ile yaralıları yola indirdik
Giresun'daki helikopter kazasının gerçekleştiği bölgeye ilk ulaşan köylülerden Gültekin Karaca, "Düşen yere araçla ulaşmak imkansızdı. Ulaşınca hemen helikopterin parçaları ile yaralıları yola indirdik. Kendi araçlarımızla yaralıları taşıdık" dedi.
Helikopterin parçaları ile yaralıları yola indirdik
06 Temmuz 2016 / 04:24 Güncelleme: 06 Temmuz 2016 / 08:55

Giresun'un Alucra ilçesinde ormanlık alana düşen helikopter ile ilgili olay yerine ilk ulaşan köylülerden Gültekin Karaca,o anları anlattı.

NTV canlı yayınında konuşan Karaca, helikopterin düştüğü sırada bölgede havanın sisli olduğuna dikkat çekerek “Büyük ihtimalle helikopter sisten düştü. Büyük bir gürültü koptu. Ardından gürültünün olduğu yere doğru 20 kişiyle ulaştık. Yaralılara müdahale ettik. Hemen 112 ve 155'i aradık. Düşen yere araçla ulaşmak imkansızdı. Ulaşınca hemen helikopterin parçaları ile yaralıları yola indirdik. Kendi araçlarımızla 9 yaralıyı taşıdık. Oradan da ambulanslara teslim ettik" dedi.

Askeri ekiplerin bölgede arama tarama çalışması yaptığını ifade eden Karaca "Bölge çok sık ormanlık bir alan. Yaralılardan bir bayanın vefat ettiğini gördüm" diye konuştu.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler