YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'ye oy vermeyen mahallenin çöpleri toplanmıyor
Diyarbakır'nın Hani İlçesi'nin Gürbüz Mahallesi'nin sakinleri 1 Kasım seçiminin ardından belediye hizmetlerinden yararlanamadıklarını öne sürerek tepki gösterdi.
HDP'ye oy vermeyen mahallenin çöpleri toplanmıyor
11 Kasım 2015 / 07:59 Güncelleme: 11 Kasım 2015 / 11:42

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen Gürbüz'de yaşayanlar, "HDP'ye oy vermedikleri için belediyenin su kesintisi uyguladığını ve çöplerinin toplanmadığını" ileri sürdü.

Mahalle esnafından Abdulillah Yıldız, yaptığı açıklamada, seçimden sonra belediyenin temizlik hizmeti sunmadığını iddia etti.

1-20151110201924.jpg

"HER YER ÇÖP DOLU"

"Her yer çöp dolu. Seçimde istediklerini alamadıkları için bu davranışta bulunuyorlar" diyen Yıldız, şu görüşleri dile getirdi: "Bir haftadan beri belediyenin hiçbir personeli burada yok. Seçimde özgür irademizle oy kullandık. AK Parti daha fazla oy aldı diye böyle bir yaklaşım olmaması gerekiyor. Hizmetler sürmelidir, belediyeden başka bir şey beklemiyoruz. Belediye rutin hizmetlerinden de insanları mahrum etti."

2-681.jpg

'KİME OY VERMİŞSENİZ, O GELSİN KALDIRSIN'

Mahalle sakinlerinden Ahmet Şık ise evinin önüne bırakılan hayvan gübreleri ve çöplerin kaldırılması için belediyeye 5 kez dilekçeyle müracaat ettiğini ancak bir sonuç alamadığını aktardı.

Şık, "Yolun üstüne dökülen hayvan gübrelerinin kaldırılmasını istediğimizde belediye çalışanları, 'kime oy vermişseniz, o gelsin kaldırsın' diyor. Biz ne yaptık bize ambargo koyuyorsunuz. HDP'ye oy vermediğimiz için bunu yapıyorlar. Oy verseydik böyle olmazdı. Bu muameleyi hak etmedik" ifadesini kullandı.

3-369.jpg

MAHALLE AK PARTİLİ OLDUĞU İÇİN HİZMET VERMİYORLAR

Mehmet Keklik de mahallenin çoğunluğu AK Partili olduğu için belediyenin hizmet vermediğini savundu. Keklik, "Çöpler nedeniyle evlerimizden çıkamıyoruz. Şikayetçiyiz, kapıya çıkamıyoruz. Biriken çöp nedeniyle haşere oluştu. Belediye çalışanları, 'Gürbüz’e hizmet etmiyoruz' diyorlar" şeklinde konuştu.

4-208.jpg

5-119.jpg

6-065.jpg

 // fatih
Gidin bakın inceleyin. Oy verenin de mahallesi sokağı çok farklı değildir. Yahu hdp kim hizmet kim. Bunları göremiyorlarsa ordaki vatandaşlar kendileri bilirler. ...
11 Kasım 2015 Çarşamba 11:49
hdp.
 // Mehmet
Hdp oy veren Akil yok zaten...
11 Kasım 2015 01:07
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler