YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin çağrısı yine karşılık bulmadı
Diyarbakır'da HDP, DBP, KJA ve DEM-GENÇ'in çağrısı yine karşılık bulmadı. Bunun üzerine yapılması planlanan yürüyüş iptal edildi.
HDP'nin çağrısı yine karşılık bulmadı
07 Mart 2016 / 22:42 Güncelleme: 07 Mart 2016 / 22:51

Diyarbakır'da HDP, DBP, KJA ve DEM-GENÇ tarafından, Sur ilçesindeki operasyonları protesto etmek amacıyla yürüyüş çağrısı yapıldı.

Emek Caddesi'nden Sur ilçesine yapılması planlanan yürüyüş için 1 milyon 600 bin nüfuslu kentte çoğunluğu parti yöneticileri ve çocuklardan oluşan yaklaşık 70 kişi bir araya geldi. 

YÜRÜYÜŞ İPTAL EDİLDİ

Katılım az olduğunu gören partililer, bunun üzerine basın açıklaması yaparak, planladıkları yürüyüşü iptal etti. Esnaflar ise, gerginlik çıkacağı düşüncesiyle kapattıkları kepenklerini grup bölgeden ayrıldıktan sonra açtı. 

 // Hüseyin
Tüh be şimdi üzüldüm. Önceden haberimiz olaydı, sırp,rus,alman,ingiliz,amerikan,fransız cinsi karma yapıp gönderirdik. Ordaki insanlar sizin ne mal.olduğunuzu çok iyi anladılar. Siz kürt kardeşlerimizin hakkını savunmayı bırak onlara olmadık eziyetler yaptınız. Seni projenin bi parçası yapanlar şimdi.buruşturup çöpe attılar sılho...
08 Mart 2016 13:15
 // kerim
Hükümet bir de kürt sorununu tamamen çozerse bunlara selam bile veren olmaz...
08 Mart 2016 12:37
 // fatih
Kürt kardeşlerimizin size neden oy verdiğini siz de bizim gibi çok iyi biliyorsunuz. Ama yaptığınız çağrılarla, çığırtkanlıklarla, provokasyonlarla hepsinin hayatını al üst ettiniz. Ne işleri kaldı ne sığınacak evleri. Çoluk çocuk kış günlerinde perperişan oldular aylardır. Şimdi yine devletimiz var yanlarında, kardeşlerimize ev yapacak, iş bulacak, istihdam yaratmak için yatırımlara girişecekler. Sizin gibi rezil insanlar da hainliklerine devam edecekler......
08 Mart 2016 Salı 10:42
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler