21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın193,363
 • BIST94.671
 • Dolar4,7582
 • Euro5,4831
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2385
 • İstanbul28 °C
 • Ankara26 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya26 °C
 • Adana29 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa25 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli26 °C
 • Şanlıurfa36 °C
 • Gaziantep29 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekiller artık taziye çadırlarına bile alınmıyor
AK Parti eski milletvekili Cuma İçten " HDP'li vekiller Diyarbakır'da öldürülen kardeşlerimizin taziye çadırına alınmadı. Köylüler, HDP'lilere artık büyük öfke duyuyor. Çünkü bağlantıları daha açık ve net görüyorlar" dedi.
HDP'li vekiller artık taziye çadırlarına bile alınmıyor
17 Mayıs 2016 / 18:10 Güncelleme: 17 Mayıs 2016 / 18:17

Yeni Medeniyet Strateji Hareketi Başkanı ve AK Parti eski milletvekili Cuma İçten,  Kanal A'da Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programına katıldı.

Kürt çocuklar ve gençleri terör örgütünün tuzaklarından korumak için 'PKK'ya kanma, ölüme gitme' temalı kampanya başlatıklarını belirten İçten, "100 bin üzerinde çocuğa özel mektup göndereceğiz ve PKK'nın gerçek yüzünü göstereceğiz" şeklinde konuştu. İçten, HDP'nin PKK'ya destek verdiğini , halkın ise artık gerçekleri gördüğünü belirtti.

İçten'in konuşmasından önemli satırlar:

Öncelikle Diyarbakır'da öldürülen 16 kişinin ailesine başsağlığı diliyorum. PKK'nın 15 ton patlayıcıyla katlettiği 13 vatandaşın parçalanmış cesetlerinin toplamı 60 kilo. Bir insanın cesedi yüzlerce parçaya ayrılmış.

HDP'LİLER ARTIK TAZİYEYE BİLE ALINMIYOR

HDP'li vekiller Diyarbakır'da öldürülen kardeşlerimizin taziye çadırına alınmadı. Bu köyün yüzde 90'ı HDP'ye oy vermiş ama halk terörü destekleyerek oy vermedi. Köylüler, HDP'lilere şimdi büyük öfke duyuyor. Çünkü bağlantıları daha açık ve net görüyor.

PKK SİVİLİ KATLETTİ, AKADEMİSYENLER NEREDE?

Terör örgütü bu eylemlerinden vazgeçmeyecek. Acı olan şudur; sivil insanlar katlediliyor... Sözde akademisler nerede? Bu sözde akademisyenler yarın bir bildiri yayınlasınlar 'PKK'yi şiddetle kınıyoruz' şeklinde. Diyarbakırlı olup Amerika'da düğününü yapan sanatçı, Ahmet Davutoğlu'nu kınamıştı şimdi de PKK'yı kınasın!

Malesef CHP'nin genel başkan yadımcıları 'PKK'nın siyasi uzantısıyız' diyen HDP'ye oy verdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu teröristlere 'arkadaşlarım' dedi.  Kılıçdaroğlu'nun arkadaşları bu katliama imza attı.

KÜRT HALKI GERÇEKLERİ GÖRDÜ

Kürt halkının tamamı gerçekleri gördü. PKK, artık bölge halkından beklediği desteği göremiyor. Bu farkındalığı artırmak gerekir. Devletimizin dokunabileceği yerler bellidir. İş biraz da bizlere düşmektedir. Sivil örgütler ve sosyal vakıflar artık sahaya inerek gerçekleri halka göstermelidir.

Örgüt yeni militan kazanmak için Kürt çocuklarını kandırmanın peşinde. Biz de dernek olarak her türlü iletişim kanalıyla yüz binlerce Kürt çocuğuna ulaşacağız. Onları PKK’ya karşı bilinçlendirip yem olmalarının önüne geçeceğiz.  bugüne kadar öldürülen 30 bin PKK'lıdan yüzde 60'ı 18 yaş altındadır.

Diyarbakır'da bir lisede 7 kişi bir okulda 20 kişi dağa çıktı. Bu okulun müdürü, öğrenciler ne iş yapıyor? Bu çocuklara baktığımızda ailelerinin sorunlu olduğunu görüyoruz. Hedefimiz 100 bin üzerinde çocuğa özel mektup göndermek ve PKK'nın gerçek yüzünü göstermektir.

Hazırladığımız mesajların temelinde yaşamın kutsiyeti ve güzellikleri yer alıyor. İnanç ve kültür değerlerimizde insan yaşamına verilen öneme dikkat çektik. PKK'nın gerçek yüzünü anlattık ve bir hiç uğruna gencecik çocukların ölüme sürüklediklerini ifade ettik. İnşallah bu mesajlarımızla ciddi bir farkındalık oluştururuz.

PKK'nın ölüm tuzaklarına karşı farkındalığı sosyal medya üzerinden de yapacağız. 'PKK'ya kanma, ölüme gitme' etiketi ile hazırladığımız görüntülü mesaj ve afişleri paylaşacağız. Böylece sanal ortamda da gençlere ulaşacağız. Bugün #pkkya kanma ölüme gitme hashtagi ile sosyal medyada yer aldık.

GENÇLERE MEKTUP GÖNDERİLECEK

Yeni Medeniyet Stratejik Düşünce Hareketi'nin gençlere göndereceği mektupta şu ifadeler yer alıyor:

"Değerli kardeşim, Allah'ın insanlara bahşetmiş olduğu en büyük hazine 'can'dır. Dünyadaki hiçbir gücün ve servetin karşılayamayacağı bu can, aynı zamanda Allah'ın bizlere emanetidir. Bu nedenle silahlı terör örgütü PKK'nın gencecik çağında canına kast etmesine izin verme. Zorla dağa kaçırdığı gençleri ölüme terk eden örgütün kara propagandasına kanma. Akranların üniversite sıralarında geleceği için hayal kurarken, milletimizin bütünlüğüne karşı kirli tuzaklar peşinde olan örgütün planlarının bir parçası olma. Yaşam, bir hiç uğuruna ölecek kadar kıymetsiz değil. Bilakis yaşam; barış, sevgi ve kardeşlik üzerine inşa edildiğinde anlamlı olur. O zaman, PKK'ya kanmayalım ve hep birlikte yaşamımızı anlamlandıralım."

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

1
 // 1
İnşallah görülen gerçektir onlar için yoksa istediklerini alamayınca bukulen el öpülür misali mi?...
17 Mayıs 2016 18:03
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler