YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekilden haddini aşan sözler
Güvenlik güçlerinin teröristlerden temizlediği yerlerde astığı bayraklardan rahatsız olan HDP'li Tube Hezer, "Onların kirli ellerle açtıkları hendeklere faşizmin bayrağını gömüp özgürlük bayrağını dalgalandıracağız" dedi.
HDP'li vekilden haddini aşan sözler
16 Şubat 2016 / 08:25 Güncelleme: 16 Şubat 2016 / 08:36

VAN'da Öcalan protestosunda konuşan HDP'li Hezer, "Hendeklere faşizmin bayrağını gömüp, özgürlük bayrağını açacağız" dedi.

Yürüyüşe HDP Van Milletvekilleri Adem Geveri, Tuba Hezer, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Hacıbekir Caddesi'ndeki Sebze Hali Kavşağı'nda toplanan grup Kürtçe 'Yaşasın Başkan Apo', 'Kürdistan faşizme mezar olacak' sloganları atarak İkinisan Kavşağı'na kadar yürüdükten sonra yoğun güvenlik önlemleri altında  basın açıklaması yaptı. HDP Van Milletvekili Tuba Hezer,  burada skandal açıklamalarda bulundu:

"Cizre, Silopi, Sur, Şırnak, İdil'de yıllardır yüzünü hep karanlık ve kirli bir şekilde gösteren devlet iktidarlar değiştrip yine kirli güçle Kürdistan'da faşizmin bayrağını sallandırmak için topyekün saldırmaktadır. Bizler Kürdistan da onların kirli ellerle açtıkları hendeklere faşizmin bayrağını gömüp özgürlük bayrağını asıp onurlu bir şekilde dalgalandıracağız. Bizler bu onurlu yolda sadece Kürt halkı için değil tüm halklar için bu yolu en görkemli bir şekilde yürüyeceğiz." 

Yapılan açıklama ardından kalabalık dağıldı. Bazı gruplar ise ara sokaklarda toplandı. Yaklaşık 100 kişilik bir grup, güvenlik önlemi alan  polise taş atınca olaylar çıktı. Polis taş atan göstericilere tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Arar sokaklarda olaylar devam ederken 6 kişi gözaltına alındı.

DHA

186821.jpg

adın ne
 // Muammer
HDP liler tehdit etmişler,adama demişlerki adın ne oda mülayim demiş sert olsaydı napardın demiş hiç demiş,bunlar emperyalist uşakları ateşolsa olduğuyeri yakar bunlar bedava konuşsundursunlar.hainler....
16 Şubat 2016 Salı 15:55
 // Mutlu
Bunların sözlerini yayınlamak bile, bunları adam yerine koymak demek. Sivrisineğin vızıltısı bile bunların ağızlarından çıkanlardan daha anlamlı....
16 Şubat 2016 14:07
HAİN KÖPEKLER
 // DADAŞ
Hain Köpekler havlamaya başlamışlar Benim Bayrağıma faşizm Bayrağı Diyen İtlere Soruyorum Dünya Devletlerinin Bayraklarını incelediniz mi Bu Kadar Anlamlı ve Mana Taşıyan Bir bayrak Bu Kadar sade ve Ehemmiyet Arz Eden Bir bayrağa Daha Rastlanmamıştır hiçbir geçerliliği Olamayan Paçavranızı Bayrak Olarak Görüyorsan Bu Vatanı terk Etmek Zorundasın. Savcılarımızın Harekete geçmesini Meclisinde Bu Köpeklerin Sesini Kesmesini Bekliyoruz. ...
16 Şubat 2016 Salı 13:39
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler