YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP’li işadamının oğlu şehit oldu
HDP’li işadamının oğlu şehit oldu
11 Eylül 2015 07:30
HDP Aliağa ilçe üyesi Faruk Çakır’ın oğlu Piyade Er Gökhan Çakır, Hatay’da sınırdan açılan ateşte şehit oldu. Terhisine iki ay kalan şehidin evine Türk bayrağı asılırken, acılı baba Çakır, “Bu hepimizin acısı. Bitsin bu terör belası” diyerek gözyaşı döktü

Türkiye'ye kan ağlatan terör, İzmir'in Aliağa ilçesinde yaşayan HDP üyesi Faruk Çakır'ın 21 yaşındaki oğlu Piyade Er Gökhan Çakır'ı vurdu. Hatay'ın Reyhanlı ilçesi sınırında Suriye tarafından ateş açılması sonucu şehit olan Gökhan Çakır'ın terhisine iki ay kaldığı öğrenildi. Şehidin yakınları gözyaşlarına boğulurken, evine Türk bayrağı asıldı. Baba Faruk Çakır, "Terör nereden gelirse gelsin, acısı aynı. Bitsin bu terör belası. Hepimizin acısı ortak" dedi.

Aslen Muşlu olan Çakır'ın şehit olduğu haberi Aliağa'nın Güzelhisar Mahallesi Küme Evleri'ndeki baba evine tez ulaştı. Mobilya satışı ve hayvancılıkla uğraşan 46 yaşındaki Faruk Çakır'a acı haber, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Garnizon Komutanı Yarbay Bora Meriç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Gürler, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuhan tarafından verildi. MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir de baba Çakır'a sarılıp teselli etmeye çalıştı.

Ailenin yıkıldığı an

Çakır acı haberle yere çöküp gözyaşlarına boğuldu. Muş Bulanık'tan 13 yıl önce ailesiyle Aliağa'ya göç eden şehit babası Çakır'ı yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Şehidin annesi Gülbeyaz Çakır, kardeşleri Hakan, Ramazan ve Sevda Çakır da fenalık geçirdi. Bekar olduğu öğrenilen şehit er Gökhan Çakır'ın cenazesinin askeri uçakla bugün düzenlenecek törenin ardından Aliağa Şehitliği'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Kürtçe ağıtlar yaktılar

Acı haberi duyan şehidin annesi ve akrabaları Kürtçe ağıtlar yaktı. Evin önünde hazır bekletilen sağlık ekipleri, şehidin fenalaşan anne ve babasına ve amcalarına müdahalede bulundu. Mahalle sakinleri de şehidin evine akın ederek aileyi yalnız bırakmadı. Ailesinin 4 çocuğundan biri olan şehit Çakır'ın evine Türk bayrağı asıldı. Ülkede yaşanan terör olaylarının acısının herkesi aynı şekilde yaktığını söyleyen baba Faruk Çakır, "Ülkenin bir yanındaki acı hepimizin acısıdır. Terör ve savaş yüzünden insanlar ölmesin. Her evladımızın acısını hepimiz içimizde taşıyoruz" dedi. HDP Aliağa İlçe Başkanı Veysel Özbay, üyeleri olan baba Çakır'ın acısını paylaştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler