YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li belediye yangında bakın ne yapmış!
HDP'li belediye yangında bakın ne yapmış!
14 Ekim 2014 07:57
Diyarbakır'daki olaylarda göstericilerin ateşe verdiği Ziya Gökalp Müzesi'ndeki yangını mahalle sakinlerinin söndürdüğü ortaya çıktı.

Diyarbakır'da IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto gösterilerinde çıkan ve 12 kişinin ölümü ile kentte sokağa çıkma yasağına kadar giden olayların başladığı 6 Ekim gecesi merkez Sur İlçesi'nde bulunan Ziya Gökalp'in doğduğu ve daha sonra müze haline getirilen evi de hedef oldu. Yangın nedeniyle kullanılmaz hale gelen ve kapısına kilit vurulan Ziya Gökalp Müzesi'ne yapılan saldırıya tanık olan mahalle sakinleri büyük korku yaşadıklarını dile getirdi.

Müdahale ettik

Bir görgü tanığı olan molotofların neden olduğu yangının müzenin etrafını sardığını yangın sırasında göstericilerin ellerinde bazı heykellerin bulunduğunu bu heykelleri de yere atarak kırdıklarını gördüklerini söyledi. Yangın sırasında itfaiyeyi defalarca aradıklarını ancak itfaiyenin HDP'li belediyenin izin vermemesi nedeniyle bölgeye gelemediğini belirten görgü tanıkları, yangına kendilerinin müdahale ettiğini belirtti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler