YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP ve DBP Ömerli ilçe eş başkanları tutuklandı
HDP ve DBP Ömerli ilçe eş başkanları tutuklandı
12 Nisan 2016 13:30
Mardin'in Ömerli ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, HDP ilçe eş başkanı ile DBP ilçe eş başkanları tutuklandı.

Mardin'in Ömerli ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe eş başkanı ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe eş başkanları tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne yapılan, "DBP ve HDP il binalarında uyuşturucu bulunduğu" yönündeki ihbar üzerine alınan karar doğrultusunda, polis ekiplerince söz konusu binalarda arama yapıldı.

Binalarda üzerinde terörist resimleri bulunan 3-4 koli duvar saati, örgütsel içerikli kitaplar, Abdullah Öcalan'ın ve teröristlerin resimlerinin yer aldığı çok sayıda takvim, etkisiz hale getirilen örgüt mensuplarına ait çok sayıda resim ve doküman ile bir miktar beyaz renkte toz madde ele geçirildi.

Operasyonda HDP ilçe Eş Başkanı Almazi Demircan ile DBP ilçe Eş başkanları Esma Yılmaz ve Mahmut Özdemir, gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından, adli mercilere sevk edilen Demircan, Yılmaz ve Özdemir, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler