YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayvan otlatma kavgası: 1 ölü
Hayvan otlatma kavgası: 1 ölü
22 Mayıs 2011 21:43
Arazide hayvan otlatma meselesi nedeniyle çıkan kavgada, 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

Adıyaman'da, çobanlık yapan iki kardeş, arazisinde hayvanlarını otlattığını iddia etiği arazi sahibi tarafından av tüfeğiyle vuruldu. Olayda kardeşlerden biri öldü, diğeri de ağır yaralandı.

Elde edinilen bilgiye göre araziye hayvanlarını otlatmak için giden Hüseyin Karataş (21) ile kardeşi Yakup Karataş (17) akşamüstü saatlerinde evlerine sürü ile döndükleri sırada, hayvanların yol üzerindeki arazisine girdiklerini gören arazi sahibi Mustafa Ö, çoban kardeşleri hayvanlarını bir an önce araziden çıkarmalarını istedi.

Sürüyü toplamaya çalışan iki kardeşle tartışmaya başlayan Mustafa Ö, hayvan sürüsünün arazisine girip zarar verdiklerini önü sürüp, 2 kardeşi av tüfeğiyle vurdu.

Adıyaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı kardeşlerden Hüseyin Karataş, göğsünden aldığı kurşun yarasıyla kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ensesinden ve vücudunun çeşitli yerlerinden saçmalarla yaralanan Yakup Karataş ise kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında alındı. Olaydan sonra bir araçla kaçan Mustafa Ö'nün yakalanmasına çalışılırken, yaralıların yakınları Adıyaman Devlet Hastanesine akın etti, Karataş ailesinin üyeleri sinir krizleri geçirdi.

Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin, olayın yaşandığı Bozhöyük köyünde geniş güvenlik önemleri aldığı bildirildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler