YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayvan izdihamı:77 koyun telef oldu
Hayvan izdihamı:77 koyun telef oldu
26 Mayıs 2010 18:15
Büyükbaş hayvan sürüsü, 77 koyunu ezerek telef etti.

Muş'ta merkeze bağlı Sungu beldesinde büyükbaş hayvan sürüsü, 77 koyunu ezerek telef etti.

Alınan bilgiye göre, Muş Hava Meydan Komutanlığı ile Karasu Nehri arasındaki merada otlatılan koyun sürüsü, Sungu beldesine doğru götürüldüğü sırada aynı bölgede bulunan manda ve ineklerden oluşan büyükbaş hayvan sürüsüyle askeri bölgenin tel örgüleri ile nehir arasındaki dar yolda karşılaştı. Yol üzerinde sıkışan 77 koyun, büyükbaş hayvan sürüsüne karışmasının ardından ezilerek telef oldu.

İl Tarım Müdürü Murat Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın bildirilmesinin ardından bölgede incelemelerde bulunduğunu belirterek, koyunların telef olmasında çobanların sorumlu olduğunu söyledi.

Koyun sürüsünün, dar ve geçişi çok zor bir alandan geçirildiği sırada karşı yönden gelen büyükbaş hayvan sürüsü arasında ezildiğini belirten Yıldız, ''Burada bir ihmal söz konusu. Geniş bir alan dururken, hayvanları dar alandan geçirmenin bir anlamı yok. Bu aşamada Tarım Müdürlüğü olarak yapacağımız bir şey yok. Mevzuat kapsamında tutanaklarımızı tuttuk ve bir rapor halinde ilgili makamlara göndereceğiz'' diye konuştu. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler