YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haydarpaşa Limanı'nda TIR alev alev yandı
Haydarpaşa Limanı'nda TIR alev alev yandı
29 Aralık 2015 07:25
Haydarpaşa Limanı'nda park halindeki TIR'a akü takviyesi yapılırken oluşan patlamanın ardından yangın çıktı. TIR sürücüsü hafif yaralandı. TIR yanarken yaşanan bir patlama bir vatandaşın amatör kamerasına yansıdı.

Üsküdar'da bulunan TCDD Haydarpaşa Liman İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde akü takviyesi yapan bir TIR'da patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangında TIR alev alev yandı. Sürücü hafif şekilde yaralandı. Olay saat 00.15 sırlarında limanın Ro-Ro otoparkında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, narenciye yüklü Ukrayna plakalı TIR'ın sürücüsü başka bir TIR'dan akü takviyesi yapmak isterken patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangında TIR alev alev yandı. 

PANİK YAŞANDI

Patlama nedeniyle çevrede panik yaşanırken olay yerine gelen itfaiye ekipleri alev alev yanan TIR'ı çevreye sıçramadan söndürdü. Kimliği öğrenilemeyen TIR sürücüsü hafif şekilde yaralandı. Sürücünün tedavisi olay yerine gelen ambulansta yapıldı. Yangından sonra TIR kullanılmaz hale geldi. Polis, limanın RoRo ihracat kapısına şerit çekerek girişlere izin vermedi. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor. 

PATLAMA ANI AMATÖR KAMERADA

Bu arada TIR'ın yanması ve yaşanan bir patlama vatandaşın amatör kamerasına yansıdı. Görüntüde yanan TIR'a itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Bu sırada TIR'da nedeni belli olmayan şiddetli bir patlama yaşanıyor.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler