YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haydar Baş'ın yeğeni feci şekilde öldü!
Haydar Baş'ın yeğeni feci şekilde öldü!
12 Ağustos 2013 11:53
Fethiye’de BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yeğeni Önder Pervanoğlu, bir sürat teknesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Önder Pervanoğlu (27) günü birlik tur teknesinde kaptan yardımcısı olarak 15 gün önce çalışmaya başladı.

Genç adam dün sabah Fethiye Kordon boyunda yerli ve yabancı turistleri gezdirmek için Göcek’e hareket etti. Göcek koyları dolaşıldıktan sonra Fethiye’ye dönüşteki rotası üzerinde bulunan Kızılada’ya uğradı. Kıyıya 30-40 metre uzaklıkta demir atıldı. Havanın aşırı sıcak olması nedeniyle Önder Pervanoğlu teknenin kaptanından izin isteyerek yüzmek istediğini söyledi. İzni alan Önder Pervanoğlu deniz gözlüğü ve paletini takarak denize atlayıp yüzmeye başladı. Bir süre açıldığı öğrenilen Pervanoğlu, Kızılada’da su sporları merkezi yetkilisi Mustafa K.nın (48) kullandığı sürat teknesinin çarpması sonucu ağır yaralandı. Pervanoğlu, Fethiye Çalış sahil yolundaki balıkçı barınağına getirildiği anda hayatını kaybetti. Önder Pervanoğlu Lokman Hekim Esnaf Hastanesi morguna kaldırıldı. Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ve Sahil Güvenlik 83 Bot Komutanlığı soruşturma başlattı.

Haydar Baş'ın yiğeni olduğu anlaşıldı

3 yıldan bu yana Fethiye’de değişik teknelerde kaptan yardımcılığı ve denizci görevlerinde bulunduğu öğrenilen Önder Pervanoğlu’nun Su Ürünleri Yüksek Okulu’nu bitirdiği ve Trabzonlu olduğu belirtildi. Sahil Güvenlik Yetkilileri ölen gencin, ailesine ulaştıktan sonra BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın Muğla İl Başkanı Perihan Kaplan’ı arayınca, Kaplan hastaneye koştu. Bu arada Haydar Baş’ın oğlu Hayri Baş ve diğer akrabalarının Fethiye’ye hareket ettiği anlaşıldı. Gece 02.00 sıralarında Hayri Baş ve diğer akrabalar Fethiye’de hastanede buluştu.

Olayla ilgili bilgi alan Hayri Baş, "Kazaya ilişkin çelişkili ifadeler var. Eğer gerçekten bu kaza ise takdiri ilahidir. Buna diyecek bir şey yok. Ama bir ihmal ve hata varsa da bu konuyu avukatlarımız araştırıyor. Gereken yapılacaktır” dedi.

Fethiye Cumhuriyet Savcısı hastane morgunda yapılan otopsinin ardından cenazeyi aile ilgililerine teslim etti. Cenaze Fethiye Belediyesi cenaze otosuyla Dalaman’a oradan da uçakla Trabzon’a götürüldü.

Fethiye’ye 4 mil uzaklıktaki Kızılada’da meydana gelen üzücü kazanın ardından geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlatıldı. Kıyıya 200 metrenin dışında su sporlarının yapılabileceği ve kazanın olduğu yer ile ilgili koordinatların tespitine başlanıldı. Fethiye Turizm Müdürü Güler Uymaz, "Kaza ile ilgili soruşturma devam etmektedir. Kızılada’da yıllardır su sporları yapılmaktadır. Herhangi bir ihmal olup olmadığı araştırılmaktadır. Ancak ilgili firmanın her türlü belgesi bulunmaktadır. Cumhuriyet Savcılığı kaza yeri ile ilgili koordinatları sahil güvenlikle birlikte gerçekleştirmektedir. Bir rapor hazırlanacaktır. Kaza üzüntü yaratmıştır" dedi.

Öte yandan kazada hayatını kaybeden Pervanoğlu’nun çalıştığı teknenin kaptanının verdiği ifadede kazayı görmediğini Pervanoğlu’nun yüzmek için izin istediğini ve verdiğini palet ve deniz gözlüğüyle yüzmeye gittiğini söylediği öğrenildi. Mustafa K. kazaen ölüme sebep vermekten Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler