YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalimanında silahlı saldırgan paniği
Havalimanında silahlı saldırgan paniği
15 Mart 2014 21:05
Atatürk Havalimanı’nda havaya ateş açan şahıs polisler tarafından etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınırken tehditler savuran şahıs, havalimanı karakoluna götürüldü.

Olay, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katı önünde meydana geldi. İsmi Raşit olduğu öğrenilen şahıs, alacak-verecek meselesi yüzünden bir kişiyle tartışmaya başladı. Arkadaşıyla önce sözlü tartışma yaşayan, daha sonra ise kavga eden şahıs silahına sarılarak havaya 2 el ateş açtı. Yolcular ve orada bekleyenler büyük panik yaşarken, Raşit isimli şahıs polisler tarafından etkisiz hale getirildi. Polis noktasına götürülen silahlı saldırgan, daha sonra gözaltına alındı. Burada bir süre bekletildikten sonra havalimanı karakoluna götürülen şahıs, araca binerken tehditler savurdu.

Görgü tanıklarından biri, “Biz tam karşıdaydık. Arkadaş da buradaydı. Silahını biranda çıkardı havaya iki el ateş etti. Sonra polis arkadaşlar geldi, sakinleştirdi. Ondan sonra da aldılar içeriye. Ama kimseye ateş etmedi” dedi.

Bir başka görgü tanığı Hasan Güdük ise, “Buradan sıktı iki el ateş. Sonra herkes toplandı buraya. Bir kişi daha vardı, o kaçtı” şeklinde konuştu.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler