YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'dan bir acı haber daha
Hatay'dan bir acı haber daha
14 Mayıs 2013 13:15
Hatay’da, Almanya’dan gelen arkadaşlarını havaalanından alıp evine götüren gençlerin kullandığı otomobil bir Tır'ın altına girdi.

Kazada 3 genç hayatın ıkaybetti, 2 genç ise yoğun bakımda tedavi görüyor. Rapçı Mustafa Dede’nin ölmeden kısa bir süre önce internete yüklediği ölümü anlatan kendi sesinden müzikli videosu ise herkesi ağlattı.

Kaza, 11 Mayıs 2013 tarihinde gece saat 03.00 sıralarında İskenderun Yolu Üzeri Havaalanı kavşağında meydana geldi. Rap müzik sanatçısı 22 yaşındaki Mustafa Dede, üniversiteli 18 yaşındaki Merve Gülap ve 2 arkadaşı Almanya’dan tatil için Türkiye’ye gelen 18 yaşındaki arkadaşları İpek Yetkin’i karşılamak için otomobil ile havaalanına gitti. Burada uçaktan inen arkadaşlarını alan gençler şehir merkezine gitmek için yola çıktı. İçinde 5 gencin bulunduğu otomobil, İskenderun Yolu Üzeri Havaalanı kavşağında bir Tır'ın altına girdi. Kazada Rap müzik sanatçısı Mustafa Dede, üniversite öğrencisi Merve Gülap, Almanya’dan tatil için gelen İpek Yetkin hayatını kaybetti. Kaza, 2 genç ise ağır şekilde yaralandı. Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 2 gencin komada olduğu kaydedildi.

3 genç gözyaşı içinde toprağa verildi

Almanya’da bulunan İpek Yetkin’in babası Hasan Yetkin, acılı haberin verilmesinin ardından memleketi Hatay’a geldi. Olayı öğrenen baba Hasan Yetkin, uzun süre kendine gelemedi. Kılınan cenaze namazının ardından İpek Yetkin, Antakya Asri Mezarlığı’nda toprağa verilirken, yakınlarını ve sevenlerini gözyaşlarına boğdu. Baba Hasan Yekin ayakta durmakta güçlük çekerken, annesi ve ablası sinir krizleri geçirdi.Merve Gülap, memleketi Amasya’nın Merzifon ilçesinde rap müzik sanatçısı Mustafa Dede ise Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde toprağa verildi.

Arkadaşlarından rapli müzikli ağlatan veda

Rap müzik sanatçısı Mustafa Dede’ye arkadaşları ağlayan bir rap müziği ile veda etti. Dede’den ise geriye arkadaşları ile rap müziği söylerken çektiği video görüntüleri kaldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler