YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'daki yangın kontrol altında
Hatay'daki yangın kontrol altında
08 Ağustos 2013 13:20
Hatay Vali Celalettin Lekesiz, kentteki yangınla ilgili, "Hemen hemen tamamı kontrol altına alınan yangın sonrası soğutma çalışmaları sürüyor" dedi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, polisevindeki bayramlaşma programında yaptığı açıklamada, pazartesi günü kentte çıkan orman yangınıyla ilgili soğutma çalışmalarına başlandığını söyledi.

İlk belirlemelere göre 2 bin hektar civarında alanın yangından zarar gördüğünü ifade eden Lekesiz, şöyle konuştu:

"Hemen hemen tamamı kontrol altına alınan yangın sonrası soğutma çalışmaları sürüyor. Soğutma çalışmalarının sonucunda net rakamlar ortaya çıkacak ancak yangının bin 100 hektarı orman olmak üzere toplamda 2 bin hektarlık bir alanı etkilediğini değerlendiriyoruz. Maalesef ciğerimiz yandı.

Böylesine büyük bir yangında çok şükür bayram gününde milletimizi üzecek bir can kaybı yaşanmadı. Yangınla mücadelede bir işçinin ayağınını kırılmasının dışında bizleri üzecek ciddi anlamda yaralanan vatandaşımız, görevlilerimiz olmadı. Bu saat itibariyle de yangının hemen hemen tamamının kontrol altına alındığını, ilerlemesinin durdurulduğunu söyleyebiliriz."

Lekesiz, yangına 3 uçak, 9 helikopter, 50'ye yakın arazöz ve 600 civarı orman işletme teşkilatına bağlı ekiple müdahele edildiğini, olağanüstü bir durum yaşanmadıkça yangının tekrar büyümesinin mümkün olmadığını bildirdi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler