YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'da tuhaf 1 Mayıs kutlaması
Hatay'da 1 Mayıs nedeniyle düzenlenen kutlamalar kapsamındaki yürüyüşte, Suriye bayrakları ve Beşar Esad'in posterleri dikkat çekti.
Hatay'da tuhaf 1 Mayıs kutlaması
01 Mayıs 2015 / 21:58 Güncelleme: 01 Mayıs 2015 / 22:21

Hatay'ın Defne ilçesindeki Doğuş Okulları önünden başlayan ve Uğur Mumcu Alanı'nda son bulan 1 Mayıs yürüyüşü düzenlendi.

 

Esad posterleri

Yürüyüş kortejinin en önünde yer alan grubun, Suriye'nin Eştebrak Köyü'nde yapıldığı iddia edilen Alevi katliamını öne sürerek Beşar Esad lehine sloganlar attı. Ellerinde Türk bayrağından çok Suriye bayrağı ve Esad posteri olan eylemciler, Esad lehine sloganlar atarak kortej boyunca ilerledi. Polis kontrol noktasında aranmak istemeyen bazı grup üyeleri ile polis arasında kısa süreli arbedeler yaşandı.

 

Atatürk baskılı tshirt

Esad posterlerini taşıyan eylemcilerin yanında bazılarının da Atatürk baskılı tişörtler giydiği gözlerden kaçmadı.

 

Eşcinseller aranmak istemedi

1 Mayıs yürüyüşünde polis kontrol noktasında renkli anlar da yaşandı. 1 Mayıs yürüyüşüne katılan Mor Dayanışma Grubu üyelerinden eşcinseller, polis noktasında aranmak istemedi. Emniyet Müdür Yardımcısının talimatıyla eşcinseller polislerce aranmadı.

 

Kutlama alanı olan Uğur Mumcu Meydanı'nda halaylar çekip türküler söyleyerek eğlenen vatandaşlar daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler