YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'da orman yangını
Hatay'da orman yangını
24 Ağustos 2013 17:28
Hatay merkeze bağlı Serinyol beldesinde ormanlık alanda yangın çıktı.

Hatay merkeze bağlı Serinyol beldesinde bulunan 121. Jandarma Er Eğitim Alayı Komutanlığı'nda, eğitim atışları sırasında merminin ormanlık alana isabet etmesi sonucu yangın çıktı.

Alınan bilgilere göre, öğle saatlerinde alayda yapılan eğitim atışları sırasında bir mermi ormanlık araziye isabet etti. Aşırı kuru otların ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangında 5 hektar kızılçam ormanlık alanla 10 hektar tarım arazisi zarar gördü. Orman ekiplerinin yanı sıra köylüler de söndürme çalışmalarına yardım etti.Söndürme çalışmalarına katılan Ovakent köyünden Nebi Çalgın, yangının ilk olarak Jandarma Er Eğitim Alayı Komutanlığı’ndan başladığını belirterek, "Yangını görünce hemen köylüler olarak söndürmek için buraya geldik ve çalışmalara katıldık. Yangının, alay içerisinde yapılan eğitim atışları sırasında çıktığını duyduk" dedi.

Bir yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 20 arazöz, 10 su tankı, 200 kişilik ekip ve vatandaşların çabalarıyla kontrol altına alınan orman yangınında soğutma çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenildi.

 

İHA

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler