YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'da bir polis intihar etti!
Hatay'da bir polis intihar etti!
29 Mayıs 2013 07:12
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir polis memuru nöbeti sırasında beylik tabancası ile göğsüne sıktığı tek kurşunla intihar etti.

Alınan bilgiye göre olay Sanayi sitesinde bulunan Şehit Haydar polis merkezi amirliği öğnündeki  nöbetçi kulübesinde meydana geldi. Saat 20 sıralarında nöbette olan polis memuru Mehmet Kaya (25)beylik tabancası ile göğsüne bir el ateş ettiği. Silah sesini duyarak paniğe kapılan polis merkezindeki diğer polisler nöbette olan Mehmet Kaya’nın kanlar içinde olduğunu görünce olay yerine ambulans çağırıldı. Durumu ağır olan ve kan kaybeden Kaya ambulansın gelmesi beklenmeden polis ekip otosu ile İskenderun Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada acil müdahaleye alınan Mehmet Kaya ameliyata alındı. Kalbinin sol tarafı parçalanan Kaya tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

30 Ağustos zafer bayramında evleneceklerdi.

Üç yıllık polis memuru olan ve eş durumu nedeniyle İstanbul’dan İskenderun’a tayin olan Mehmet Kaya’nın bir anlık yaşadığı bunalım sonucu intihar ettiği öğrenilirken acı haberi alarak hastaneye koşan İskenderun Adliyesinde katip olarak çalışan ve bir süre önce resmi nikahları kıyılan eşi İnci Kaya sinir krizleri geçirdi. Polisler İnci Kaya’yı uzun süre sakinleştiremediler.

Acı haber Adana’lı Kaya ailesini yıktı

Olayı haber alır almaz Adana’dan İskenderun’a gelen Mehmet Kaya’nın anne baba ve yakın akrabaları hastanede aldıkları acı haberle yıkıldılar. Sinir krizleri geçiren aileye hastanede müdahale edildi. İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su Emniyet Müdürü Cengiz Başar Cumhuriyet Baş savcısı ve adliye personeli hastaneye gelerek Kaya ailesini sakinleştirmeye çalıştılar. Bir süre önce eşi ile resmi nikah kıyıp 30 ağustos zafer bayramında düğün yapmayı planlarken intihar ederek hayatına son veren  Mehmet Kaya’nın cenazesi Adana adli tıp kurumuna gönderildi. Kaya’nın Adana’da toprağa verilmesi bekleniyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler