YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'a roket mermisi düştü
Hatay'a roket mermisi düştü
31 Mart 2014 16:14
Hatay’ın Yayladağı ilçesine Suriye tarafından geldiği değerlendirilen 3 adet top mermisi ve bir cami yakınına roket mermisi düştü.

Hatay Valiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 31 Mart 2014 Pazartesi günü saat 13.45 sıralarında Yayladağı ilçesine bağlı Güzelyurt köyü civarında bulunan boş araziye Suriye tarafından geldiği değerlendirilen 2 adet ve Yalaz Mahallesi Sapanlı Çiftliği civarındaki boş alana 1 adet olmak üzere toplam 3 adet top mermisinin düştüğü belirtildi. Top mermilerinin düştüğü Güzelyurt köyünün sınıra kuş uçuşu uzaklığının 3,5 kilometre olduğu, olayda herhangi bir can ve mal kaybı olmadığı kaydedildi.

Ayrıca aynı gün saat 14.10 sıralarında yine Suriye tarafından geldiği değerlendirilen 1 adet roket mermisinin Yayladağı ilçe merkezinde bulunan Hacı Bilal Camii’nin duvarına isabet ettiği, o esnada cami yakınında bulunan Suriye uyruklu 60 yaşlarındaki bir kadının yaralandığı belirtildi. Olayla ilgili olarak değişen angajman kuralları çerçevesinde sınırda bulunan topçu birlikleri tarafından atışın yapıldığı bölgeye misliyle karşılık verildiği kaydedildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler