YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastanede yangın paniği
Hastanede yangın paniği
30 Haziran 2013 10:02
Ardahan Devlet Hastanesi bodrumunda yangın çıktı, yangın nedeniyle hastane tahliye edilirken, bazı hastalar ambulansla başka hastaneye gönderildi.

İnönü Mahallesi’ndeki 150 yataklı devlet hastanesinin bodrum katındaki depoda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine Ardahan Belediyesi, 25. Mekanize Piyade Tugay Komutalığı ve ilçelerden itfaiye ekipleri, olay yerine sevk edildi.

Yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınarak söndürülen yangında maddi hasar oluştu.
Yangın sırasında hastaların büyük bölümü tahliye edilirken, dumanın yoğunlaştığı yenidoğan servisi ve bazı servisteki hastalar ambulanslarla Ardahan Asker Hastanesine götürüldü.

Ardahan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Atıf Deniz yangına elektrik kontağının neden olduğu ihtimali üzerinde durulduğunu belirterek, "Kısa sürede müdahele edildi, can ve mal kaybı olmadan söndürüldü. Ancak dumandan etkilenen hastalarımız var. Özellikle yeni doğanları ve bazı hastalarımızı askeri hastaneye sevk ettik. Durumu acil olan hastamız yok. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 6 hastamız için de acil servis bölümünde ünite oluşturduk" dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler