YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastanede silahıyla dehşet saçtı
Sivas’ta dün gece Numune Hastanesi'nde güvenlik görevlisinin silah vurulma anı güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Olay sırasında hastanede büyük panik yaşandı.
Hastanede silahıyla dehşet saçtı
05 Nisan 2015 / 18:06 Güncelleme: 05 Nisan 2015 / 18:08

Olay, Numune Hastanesi’nde dün gece saat 21.45 sıralarında meydana geldi.

Alkollü olduğu iddia edilen Ali D., daha önceden aralarından husumet bulunduğu öğrenilen özel güvenlik görevlisi Ergün Şakşak (33) ile görev yaptığı hastanenin acil servisinde karşılaştı. Bir süre acil servis önünde tartışan Ali D. ve Şakşak daha sonra kavga etmeye başladı. Ali D. bu sırada tabanca ile Şakşak'ı karnından vurdu. Yaralanan Şakşak acil servise kaçarak doktorların odasına sığındı. Bunun üzerine silahla servise girerek yaraladığı güvenlik görevlisini bu kez bacağından vuran Ali D., serviste büyük panik yaşanmasına neden oldu.  Silahlı saldırganı gören sağlık çalışanları ve hastalar etrafa kaçışırken, olay anı hastanenin güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi.

Kanlar içinde yerde kalan güvenli görevlisi Şakşak’ın ilk müdahalesi hastanenin acil servisinde yapıldı. İlk müdahalenin ardından güvenlik görevlisi ameliyat edilerek yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Şakşak’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Polis ekipleri tarafından hastanenin ambulans girişinde gözaltına alınan saldırgan Ali D.'nin 400 promil alkollü olduğu belirlendi.

Güvenlikçiler yaşanan olaya tepki gösterdi

Olayın yaşanmasının ardından bugün Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (Sağlık-Sen) ile Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (Öz-İş) basın açıklaması yaparak yaşanan olaya tepki gösterdiler.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Efe Zileli, bu eylemlerin son bulmasını isteyerek, "Hastanemiz acil servisi adeta silahlı kişi veya kişilerce basılmış ve görevi başındaki bir güvenlik görevlisi yaralanmıştır. O esnada acile gelen hastalarımız ve sağlık hizmeti veren nöbetçi arkadaşlarımız korku ve panik içinde ne yapacaklarını şaşırmış, hemen hemen hepsi de psikolojik travmalar yaşamıştır. Buradan sağlık bakanlığı bürokratlarına sesleniyoruz. Artık bu gibi eylemlerin son bulması adına daha caydırıcı yaptırımlar bekliyoruz." dedi.

Öz-İş Sivas Temcilcisi Feti Türkay ise, hastane acil servisinde yaşananları kınayarak en büyük tesellilerinin can kaybının yaşanmaması olduğunu söyledi.

Basın açıklamasına sağlık çalışanları ile güvenlik görevlileri de destek verdi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler