YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastane'de çıkan yangın korku yarattı
Hastane'de çıkan yangın korku yarattı
18 Ocak 2013 07:55
İzmir’de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın büyük paniğe sebep olurken yangın yerine anında müdahale eden itfaiye ekipleri yangını hastaların kaldığı bölümlere sıçramadan söndürdü.

 

Yangın dün akşam saat saat 21.30 sularında Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin “Hastane Ambarları” bölümünde çıktı.
 
Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında depo bölümünün üstünden dumanlar çıktığını gören hastane personeli durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.
 
Olay yerine 9 itfaiye aracıyla birlikte anında intikal eden 110 ekipleri  yangının çıkış noktasını aradı. Daha sonra yangının -2. katta kağıt peçete ve havluların bulunduğu hastaneden izole bir şekilde olan depo bölümünde çıktığını tespit eden ekipler yoğun duman altında yangının başka bölümlere sıçramasına engel olarak müdahalede bulundu. Yangın diğer bölümlerden ayrı bir bölümde olduğu için hastanede herhangi bir tahliye işlemi gerçekleştirilmezken itfaiye ekipleri ambarlar bölümündeki yangını büyümeden söndürdü.
 
Yangın sonrası deponun bulunduğu kısımda maddi hasar meydana geldiği ifade edilirken yangınla ilgili Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan açıklama yaptı. Özkan öncelikle olay yerine anında gelerek yangını büyümeden söndüren itfaiye ekiplerine teşekkür ederken “Yangın ölü bölge olarak tabir ettiğimiz hastalardan uzak olan izole bölgede çıktı. Yangında kağıt peçete ve havluların bulunduğu bölüm yandı” diye konuştu.
 
 
 
İHA
 
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler