YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastane var, yol var ama...
Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine girebilmek için sabrınızı zorlamanız gerekiyor.
Hastane var, yol var ama...
31 Temmuz 2011 / 11:33 Güncelleme: 31 Temmuz 2011 / 11:42

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinikler Girişi önündeki caddede yaptığı düzenleme, hastaneye araçla girişi adeta ''işkenceye'' dönüştürdü.

Günde 7 bin hasta ve yakının ziyaret ettiği hastaneye araçla girmek için Poliklinik Binası'nın 500 metre ilerisinden dönüp gelmek gerekiyor.

Daha önce hastaneye rahatlıkla dönebilen araçlar, Saim Çıkrıkçı Caddesi'nde yapılan orta refüj çalışması nedeniyle Yeşilyurt istikametinde yaklaşık 500 metre gidip geri döndükten sonra hastaneye ulaşabiliyor. Özelikle araçla hastaneye gelen ve acil müdahale edilmesi gereken hastalar, engelli hastalar ve yakınları durumdan şikayet ediyor.

İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yüksel Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Poliklinik Girişi önündeki Saim Çıkrıkçı Caddesi'nde düzenleme yapmadan önce kendilerine danışılmadığını ileri sürdü.

Başhekim Yılmaz, ''Yeşilyurt ve Bozyaka Emniyet Müdürlüğü tarafından gelen yollara üst geçit yapılabilir. Şu an hastanenin önünden yaklaşık 500 metre mesafe katettikten sonra hastaneye girebiliyorsunuz. Hastanenin önüne aracıyla gelmiş bir hasta veya yakını, niye 500 metre dolaşsın  Üstelik mahalle aralarına giriliyor, bilmeyen yolu bulamaz'' dedi.

Belediye ekiplerinin geçen haftalarda hastane önünde çalışma yaparken bilgi sahibi olduklarını anlatan Yılmaz, ''İnşaatı yapan firmanın yetkilileriyle konuştuk. Bize 'Proje böyle, değişiklik yapamayız. Yaparsak belediye paramızı vermez' dedi. Bu şekilde bir hastane girişi olmaz'' diye konuştu.

Yılmaz, Hastanenin Acil Servis ve Poliklinik olarak iki girişi olduğunu, Acil Servis girişinde de sorunlar yaşandığını, ambulans girişlerinin bile güçlüklü yapılabildiğini söyledi.

Başhekim Yılmaz, belediyeye yaptıkları itirazlara rağmen hastanenin her iki girişindeki sorunun çözümü yönünde adım atılmadığını sözlerine ekledi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler