YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastane asansörleri kullanıma kapatıldı
Hastane asansörleri kullanıma kapatıldı
06 Ocak 2013 09:27
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki 21 asansörden 15'i asansör bakım ve işletme yönetmeliğine uymadığı gerekçesiyle belediye tarafından kapatıldı.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süre önce meydana gelen ve 8 kişinin yaralanmasına neden olan asansör kazasından sonra merkez Kayapınar ilçe belediyesi, hastane bünyesindeki asansörleri denetledi.

Denetimde 21 asansörden 15'inin 5 Aralık 2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan asansör bakım ve işletme yönetmeliğinin 11. maddesinin 2. fıkrasına göre can ve mal güvenliği için tehlike arz ettiği gerekçesiyle kapatılmasına karar verildi.

Kapılarına sarı şerit çekilerek belediyeye ait bilgi yazısı asılan asansörleri kullanamayan bazı hasta ve hasta yakınları ise karara tepki gösterdi.

Hasta yakını Ş.Ö, hastanede 2'si yoğun bakım, 2'si poliklinik, 2'si de servislerde hizmet veren 6 asansörün ihtiyaca cevap vermediğini, hastaların katlara çıkmakta zorlandığını ifade ederek, hastaların tedavi için son katlara nasıl çıkacakları konusuna da çözüm bulunmasını istediklerini söyledi.

Kayapınar Belediyesi yetkilileri de asansörlerin can ve mal güvenliği için tehlike arz ettiği gerekçesi ile kullanıma kapatıldığını belirttiler.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler