YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Harem Otogarı taşınıyor, İstanbul'a cep otogarları geliyor
Harem Otogarı taşınıyor, İstanbul'a cep otogarları geliyor
19 Nisan 2016 08:58
İstanbul'da şehirlerarası yolcu otobüslerinin trafiğe takılmaması için yeni cep otogarlarının geleceği ve Harem Otogarı'nın da 2018'e kadar taşınacağı belirtildi.

İstanbul'un şehirlerarası yolcu otogarları, yeni yol güzergahlarına göre düzenleniyor. Esenler ve Harem'de her gün yüzlerce otobüsün hareket ettiği otogarların, Kuzey Marmara otoyoluna göre taşınması planlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından yapılan teklife göre, Harem Otogarı etap etap farklı yerlere kaydırılacak. Böylece İstanbul'da şehir içerisine girerek uzun süre yolcu indirmek için dolaşan otobüslerin, Marmaray ve metro hatlarına entegre yeni istasyonlardan trafiğe takılmadan geçiş yapması amaçlanıyor.

Ulaşım Planlama Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Meclisi'ne "Tuzla TEM yolu kenarındaki Mehmetçik Vakfı tesislerinin yanına cep otogar yapılması" yönünde bir teklif sundu.

Teklifte, İstanbul trafiğini olumsuz etkilediği belirtilen Harem Otogarı'nın, taşınması gerektiğine dikkat çekildi. Müdürlük, Sultangazi Gazi Mahallesi girişiyle Avcılar Ispartakule'ye de bir cep otogar yapılmasını önerdi.

BEYKOZ VE ÜMRANİYE

Belediye Meclisi'ne sunulan teklifin, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün görüşü alındıktan sonra değerlendirilmesine karar verildi. Belediyenin gündeminde iki farklı yer daha var. Beykoz Kavacık ile Ümraniye Esenkent'te de yeni cep otogar yapılması planlanıyor. Yeni cep otogarların faaliyete geçmesiyle birlikte 2018 yılına kadar Harem Otogarı'nın taşınması amaçlanıyor.

 

SABAH

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler