YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hapse girmemek için hırsızlık yaptı
Hapse girmemek için hırsızlık yaptı
09 Nisan 2013 11:24
Adana'da hırsızlık suçundan aldığı hapis cezası. 5 bin lira para cezasına çevrilince bir eve girerek 5 bin lira değerinde altın çalan kişi ile ona yardım eden arkadaşı yakalandı.

 

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Çukurova ilçesine bağlı Mahfesığmaz Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, Ali N. (25), daha önce yaptığı bir hırsız olayından dolayı önce hapis cezasına çarptırıldı, ancak ceza daha sonra 5 bin lira para cezasına çevrildi. İşsiz olan Ali N. bu parayı ödeyecek gücü olmadığı için 6 Nisan günü arkadaşı Tekin Ç. (22) ile birlikte Adnan Menderes Bulvarı'nda alkol aldıktan sonra hapse girmemek için bir eve girerek hırsızlık yapmaya karar verdiler.

Yaya olarak daha çok Adana'nın zenginlerinin yaşadığı Mahfesığmaz Mahallesi'ne gelerek gece saat 02:00 sıralarında Ali N. bir evin demir parmaklıklarını kırıp, pencereyi açarak içeri girdi. Bu arada Tekin Ç. ise dışarıda kalarak arkadaşına gözcülük yapmaya başladı. Bu sırada devriye atan polis ekipleri Tekin Ç.'den şüphelenerek yanına gidip, "Burada gecenin bu saatinde ne yapıyorsun" diye sordu.

Tekin Ç. arkadaşını beklediğini söylese de polis inanmayarak Tekin Ç.'yı sorguladığında arkadaşının hırsızlık için eve girdiğini söyledi. Bunun üzerine polis gözcü zanlı ile birlikte Ali N.'yi beklemeye başladı. Bir süre sonra Ali N. evden çıkıp geldiğinde karşısında polisleri gördü. Ali N.'nin üzerinden 5 bin lira değerinde altın çıktı. Ali N. polise verdiği ifadesinde daha önce hırsızlık yaptığını bunu sonucunda verilen hapis cezasının 5 bin lira para cezasına çevrildiğini bu parayı bulup yatırmak için hırsızlık yaptığını söyledi. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler