YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi illerde okullar tatil edildi? 19 Ocak 2016
Hangi illerde okullar tatil edildi? 19 Ocak 2016
19 Ocak 2016 09:23
İl il ilçe ilçe bazı okullar tatil edildi. Kar yağışının etkili olduğu yerlerde bugün okullar tatil. 19 Ocak 2015'te okulların tatil edilmesi öğrencileri sevindirdi. Hangi illerde okullar tatil edildi? Bugün tatil edilen okulların listesi..

Bugün bir çok ile ve ilçede okullar tatil edildi. Hangi il ve ilçelerde okulalrın tatil edildiğini merak ediyorsanız haberimizi takip edin. 19 Ocak 2015'te tatil edilen okulların il il ve ilçe ilçe isimleri haberimizde.

19 Ocak 2016'da birçok yerde okullar tatil edildi. Bazı yerlerde kar yağışını gören ve tatil haberi bekleyen öğrenc,ler ise hayal kırıklığına uğradı. 19 Ocak 2016 tarihinde yurt genelinde 11 ilde okulalr tatil edildi. 

Bugün hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? 

Kar yağışı nedeniyle Yalova, Tekirdağ ve Düzce il genelinde; Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, Sivas, Samsun, Çankırı, Konya ve Bayburt'un da bazı ilçelerinde bugün (19 Ocak Salı) okullar tatil.

 

BALIKESİR

Balıkesir'in 5 ilçesinde bugün okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Manyas, Savaştepe, Gönen, Bandırma ve Marmara ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların 19 Ocak Salı tatil edildiği bildirildi.

YALOVA

Yalova Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden bugün il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden duyuruldu.

SİVAS

Sivas’ın Kangal ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. 

İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Kangal İlçe Hıfsızzıha Kurulu’nun aldığı karar neticesinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak.

BAYBURT

Bayburt'un Demirözü ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale il merkezi ve bazı ilçelerde okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edildi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verilecek.

SAMSUN VE ÇANKIRI

Samsun'un Havza ve Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edildiği bildirildi.

KOCAELİ

Kocaeli'de taşımalı sistemle eğitim veren okullar bugün kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından, "Meteorolojik verilere göre kar yağışı azalarak yarın (19 Ocak Salı) ilimizi terk edeceğinden, eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak il genelinde taşımalı eğitim ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitime ara verilmiştir" açıklamasında bulundu.

KONYA

Konya'nın Hüyük ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün için ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Konya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "19 Ocak 2016 Salı günü sadece Hüyük ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle Kaymakamlık kararıyla okullar tatil edilmiştir." denildi.

DÜZCE

Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda bugün eğitime ara verildi. 

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler