YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi illerde kuvvetli yağış bekleniyor, hava durumu nasıl olacak?
Hangi illerde kuvvetli yağış bekleniyor, hava durumu nasıl olacak?
17 Ağustos 2015 08:13
Meteoroloji'den 7 kent için uyarı... Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün kuzey kesimlerdeki yağışlara ilişkin açıklama yayımladı. Vatandaşlara, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı. Peki havadurumu nasıl olacaki

Meteoroloji'den yapılana açıklamada, Çankırı ve Ordu çevreleri, Çorum'un kuzeyi, Bolu'nun doğusu, Kastamonu'nun güney kesimleri ile Sinop ve Samsun'da kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün kuzey kesimlerdeki yağışlara ilişkin açıklama yayımladı. Açıklamada, Çankırı ve Ordu çevreleri, Çorum'un kuzeyi, Bolu'nun doğusu, Kastamonu'nun güney kesimleri ile Sinop ve Samsun'un iç kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiği kaydedildi.

 Yetkililer ve vatandaşlar, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

İstanbul hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından belirlendi. Meteoroloji'nin İstanbul hava durumu tahminlerine göre bugünün sıcaklıkları da belli oldu. Yapılan tahminlere göre İstanbul hava durumunun az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Sakarya'nın güney kesimlerinin kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı geçeceği, sıcaklıkların mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise Doğu ve Kuzeydoğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler