YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamile kadından 'hastaneler beni kabul etmiyor' iddiası
Hamile kadından 'hastaneler beni kabul etmiyor' iddiası
11 Ocak 2014 21:40
Bilecik'te miyom hastası olan hamile kadın çocuğunu doğuracak bir hastane bulamadığını iddia etti.

İki çocuk annesi Edibe İnci, Bilecik Devlet Hastanesi'nin kendisi ile ilgilenmediğini, doktorların doğum için riske giremediklerinden kendisini sevk ettikleri Eskişehir'den de eli boş döndüğünü anlattı. Çocuğunun karnında artık hareket etmediğini, müdahale edilmesi gerektiğini söyleyen İnci "Bilecik Devlet Hastanesi'ne gittiğimde, miyom hastası olduğumu ve doğumun tehlikeli olabileceğini söylediler. Bu doğumunun gerçekleştirebilmesi için hastanede gerekli imkanlarının olmadığını söyleyerek Eskişehir'e sevk edelim dediler. Ambulansla Eskişehir'e gidince de oradaki ilgililer sevk yok diye beni tekrar Bilecik'e gönderiyorlar. Kimse sorumluluk almak istemiyor. Beni başlarından savmak için uğraşıyorlar. Ben çocuğumun hareketlerini artık hissetmiyorum. Her akşam ağlıyorum, psikolojim bozuldu. Bebeğime bir şey olursa bu sorumluluğu kim üstlenecek. Yetkililerden yardım istiyorum" dedi.

Maddi sıkıntılar yüzünden özel hastaneye gidemediğini de anlatan İnci, "Param yok diye benimle ilgilenmiyorlar. Paramız olsa doğum yapabilirdim" şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili İHA muhabirin sorularını cevaplandıran Bilecik Kamu Hastaneler Kurumu Genel Sekreteri Dr. Mustafa Yılmaz, hastanelerinde gerekli imkanların olduğunu ve hastanın kendi isteği ile Eskişehir'e sevk istediğini anlatarak İddiaların asılsız olduğunu dile getirdi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler