YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'deki terör operasyonu
Hakkari'deki terör operasyonu
01 Ekim 2016 12:25
Güvenlik güçlerince, Hakkari'deki operasyonda teröristlere ait bazı gıda maddeleri ile 600 karton kaçak sigara ele geçirildi, Şemdinli'de bir terörist daha teslim oldu.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Hakkari genelinde tüm güvenlik güçlerinin koordinasyonuyla yürütülen terörle mücadele harekatı devam ediyor.

Operasyon kapsamında, Çukurca Ormanlı mevkisindeki arama tarama faaliyetlerinde 600 karton kaçak sigara ele geçirildi.

Buzul dağları Havillati Urşe arasındaki operasyonda ise teröristlere ait 80 adet 1 litrelik sıvı yağ, 6 çuval şeker, 5 varil un, 4 çuval mercimek, 2 torba tuz, 17 adet pekmez, 2 kova helva, 4 torba makarna ve 17 adet ayakkabı bulundu.


Buzul Havillati göller ve civarında tamamlanan arama tarama faaliyetlerinde, çeşitli mühimmat ve malzemeler ele geçirildi ve ardından bölgede yoğun kar yağışı başladı.

Geçtiğimiz gün teröristlerce şehit edilen korucular için Yukarı Bulakbaşı, Aşağı Bulakbaşı ve Yüksekova'da düzenlenen cenaze törenlerine Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel ve rütbeli askerlerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı, törenlerde vatandaşlar bölücü terör örgütünü lanetledi.

Ayrıca Şemdinli'de bir terörist daha teslim olurken, bugüne kadar Şemdinli'de 53, Hakkari'de 331 terörist etkisiz hale getirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler