YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de sabah saatlerine kadar silah sesleri
Hakkari'de sabah saatlerine kadar silah sesleri
02 Eylül 2015 11:19
Hakkari merkez ve Çukurca ilçesinde gece geç saatlerde yaşanan çatışmaların ardından sabaha karşı güvenlik güçlerinin operasyon başlattığı belirtildi.

Dün akşam saatlerinde Hakkari’nin Biçer ile Bağlar mahallelerinde çıkan olaylarda zaman zaman silah sesleri yükseldi. Biçer Mahallesi’nde yola barikat kuran göstericilere polis gaz bombası ile müdahale ederken, kalabalık ise molotofkokteyli, taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. Göstericilerin arasından polise ateş açılması üzerine karşılık verilmesiyle şehir merkezi silah sesleriyle yankılandı. Bağlar Mahallesi’nde yola barikat kuran göstericilere de zırhlı araçlarla müdahale edildi. Daha sonrada polise ateş açılması üzerine poliste silahla karşılık verdi.

Hakkari’nin Dağgöl Mahallesi yakınlarında ise gece saatlerinde büyük bir patlama sesi duyuldu. Patlamanın şiddeti ile birlikte mahallede elektrikler kesildi.

ÇUKURCA’DA GÜVENLİK GÜÇLERİNE EŞ ZAMANLI SALDIRI

Hakkari'nin Çukurca Kaymakamlığı, İlçe Jandarma ve Komando Tabur Komutanlığı'na da eş zamanlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçleri, PKK'lıların saldırısına anında karşılık verdi. Silah sesleri ile yankılanan ilçede can kaybı ve yaralanan olmazken, çatışma ilçede korku ve paniğe neden oldu.

Hakkari’nin Biçer ve Bağlar mahalleleri ile Çukurca’da yaşanan olayların ardından sabah saatlerinde operasyon başlatıldığı belirtildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler