YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de mayın patladı: 1 yaralı
Hakkari'de mayın patladı: 1 yaralı
19 Nisan 2013 13:46
Hakkari’nin Ördekli köyünde mayın patlaması sonucu bir kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay, şehirden 35 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari merkez Ördekli köyünde meydana geldi. Geçimini çobanlık yaparak sağlayan 8 nüfuslu Cemil Yiğit (38), sürüyle ilerlerken bir patlama meydana geldi.

Aniden yere yığılan Yiğit, telefonla yakınlarını arayarak yardım istedi. Yakınlarının durumu önce 112 Acil Servis, daha sonra da Dağ ve Komando Tugay Komutanlığına bildirmesi üzerine olay yerine helikopter gönderildi.

Helikopterle olay yerinden alınan Yiğit, Hakkari Fatih Kışlası'na getirilerek buradan da 112 Acil Servis ambulansıyla Hakkari Devlet Hastanesi acil servisine getirildi. Olayı duyan yakınları hastaneye akın ederken, sağ ayağının bilekten koptuğu iddia edilen Yiğit tedavi altına alındı.

Acil servisin önünde bekleyen Cemil Yiğit’in yakınlarından Naif Kahraman, bölgede halen mayınların olduğunu belirterek, ”Köyün çıkışına 500 metre mesafede meydana gelmiştir. Köyün çevresinde mayınların olduğunu defalarca yetkilileri söyledik ancak dinleyen olmadı. Daha önce de aynı bölgede mayın patlaması oldu. Hayvanlar telef oldu ve yaralılarımız oldu. Burası gece gündüz gezdiğimiz, halka açık bir alandır. Bakın çobanlıkla geçimini sağlayan eniştemiz bugün mayın patlaması sonucu yaralandı. Başka kişilerin ölmemesi ve yaralanmaması için bölgedeki mayınların temizlenmesini istiyoruz. Patlamanın olduğu bölge daha önce karakol olarak kullanılıyordu. Bu mayınların temizlenmesi gerekiyor” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler